Реал Мадрид не се затрудни особено и победи Алавес с 4:0 в двубой от 25-ия кръг на Примера. Два гола за успеха реализира Кристиано Роналдо, а с по един се отчетоха Гарет Бейл и Карим Бензема.

Това беше девети пореден успех на "белия балет" над съперника, като в последните шест мача Реал бележи поне по 3 гола.

След скучновати първоначални минути Реал пое инициативата. В 17-ата минута при числено предимство спрямо защитниците на Алавес Бензема стреля неточно.

Реал упражни натиск към вратата на съперника, който умело се бранеше. В 30-ата минута Ернан Перес от Алавес пропусна да открие резултата от отлична позиция.

До почивката двата тима започнаха да играят открито, но до гол стигнаха домакините. В 44-ата минута Бензема пусна пас с пета към Роналдо и той прониза вратата на съперника.

Гостите отвърнаха с мигновена атака, но ударът на Руано беше спасен от Навас.

Реал реши нещата в своя полза още в 31-ата секунда на второто полувреме. Бензема се справи с Руано, намери Бейл и уелсецът направи резултата 2:0.

В 51-ата минута на срещата Бензема се разписа, но попадението беше отменено поради доста спорна засада.

Кристиано Роналдо направи резултата класически - 3:0 с попадение в 61-ата минута. До края на двубоя Реал беше пълновластен господар на терена и стигна до четвърти гол, който Карим Бензема наниза от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу Бейл.

След този успех Реал е трети в класирането с актив от 51 точки, Алавес е на 16-ата позиция с 28.