В двубой от 28-ия кръг на Примера дивизион Реал Мадрид победи Атлетик Билбао с 2:1. Головете за "белия балет" реализираха Бензема и Каземиро, за домакините точен беше Адуриц. Това беше и 49-ти мач с попадение във всички турнири за Реал и  пети пореден без поражение.

Още в 10-ата минута попадение на Роналдо беше отменен поради засада. Все пак, в 16-ата минута отново Роналдо затрудни вратаря на домакините, но пак нямаше попадение.

В 25-ата минута Реал откри резултата. Роналдо намери в добра позиция Карим Бензема, който се разписа.

През втората част домакините се поактивизираха и в 65-ата минута Ариц Адуриц изравни резултата след отлична комбинация проведена от домакините. Адуриц от няколко метра с глава не остави шансове на Навас.

Реал се окопити и само след 3 минути дойде нова асистенция на Роналдо, този път към Каземиро, който направи резултата 2:1 в полза на "белия балет".

В 72-ата минута Марсело можеше на направи резултата 3:1, но не сполучи.

В крайна сметка Реал спечели двубоя с 2:1 и си е на първото място в класирането с актив от 65 точки, пет повече от Барса. Атлетик Билбао е на 7-ата позиция с 44.

Каталунците излизат утре в двубой с Валенсия.