Реал Мадрид завърши 1:1 с Атлетик Билбао в последния 38-и кръг от Ла Лига, но точката бе достатъчна за "кралете" да финишират на второто място в крайното класиране. Причината е, че Атлетико Мадрид също не успя да спечели в гостуването на Виляреал (2:2) и остана трети.
Двубоят на "Сантиаго Бернабеу" беше последен за  капитана Карим Бензема с "бялата" фланелка. Той се сбогува с феновете по най-добрия начин, след като донесе точката на "лос бланкос" с гол от дузпа в 71-ата минута. Веднага след попадението французинът бе сменен под бурните аплодисменти на публиката. След 14 години в Реал Мадрид от новия сезон Бензема ще играе за Ал-Итифак в Саудитска Арабия.

Мачът с Атлетик Билбао бе последен на "Сантиаго Бернабеу" и за Марко Асенсио, който получи минути игра, за да се сбогува с феновете. Първото попадение в срещата отбеляза Сансет в 48-ата минута на мача. Тибо Куртоа спаси първия му удар, но бе безпомощен при добавката. Белгийският вратар спаси още в деветата минута дузпа, изпълнена от Весга и отсъдена за игра с ръка на Тони Кроос.