В двубой от 20-ия кръг на Ла Лига Реал Мадрид постигна трудна победа над Севиля с 2:1. Каземиро беше главният герой за успеха на "белия балет" с двете си попадения, за гостите точен беше Люк де Йонг. Реал вече има 43 точки в класирането и е едноличен лидер, но и с мач повече спрямо Барселона.

Реал Мадрид създаде интересна опасност пред вратата на Севиля в 27-ата минута Каземиро стреля опасно, но топката мина над напречната греда.

Севиля вкара топката във вратата в 31-ата минута, но гол нямаше, тъй като се намеси ВАР системата и съдията отмени гола.

Все пак Реал Мадрид откри резултата в 57-ата минута, след като Йович изведе Каземиро в отлична позиция и той откри резултата. Винисиус изстреля опасен удар в 63-ата минута на срещата от границата на наказателното поле, но топката не намери целта.

В 65-ата минута Люк де Йонг изравни резултата с великолепен удар, а решението за попадението дойде отново след изглеждането на видео арбитража.

В 69-ата минута отново Каземиро е героят за "белия балет", след като отблизо се разписа във вратата на севилци.

Отново Каземиро имаше възможност да се разпише в 75-ата минута, но топката не поиска да влезе във вратата и премина доста близо до дясната греда.

До края на двубоя нови голове не паднаха и Реал спечели двубоя като изпревари Барселона, но и с мач повече. Севиля са на 4-ото място с 35 точки.