Реал Мадрид се възползва по възможно най-добрия начин от грешната стъпка на Атлетико Мадрид, като постигна ценен успех в мача си от 29-ия кръг на Ла Лига. На своя „Сантиаго Бернабеу“ момчетата на Зинедин Зидан се наложиха с 6:3 над Жирона, а с най-съществен принос за успеха се отличи голямата звезда на Кралския клуб – Кристиано Роналдо. „Седмицата“ записа цели четири гола на сметката си, както и една асистенция, при попадението на Лукас Васкес. Гарет Бейл, който започна като резерва, също записа името си сред реализаторите.

За каталунците Кристиан Стуани бе точен на два пъти, а Хуанпе вкара третия гол.

Същевременно с рецитала, който изнесе Роналдо, вече събра 22 попадения от началото на сезона. По този начин петкратният носител на „Златната топка“ измести Луис Суарес (Барселона) от второто място на голмайсторската листа в Примера и се прибилижи на три точни изстрела от лидера Лионел Меси (Барселона). Аржентинецът е ликувал 25 пъти през кампанията до момента.

С успеха Реал Мадрид скъси изоставането си от Атлетико Мадрид само на 4 точки. „Лос бланос“ вече натрупаха актив от 60 точки на третото място. Жирона е седми с 43.

Реал Мадрид влезе много добре в мача и още в началните минути „белите“ притесниха своя съперник. В петата домакините си спечелиха право да изпълнят фаул от обещаваща позиция, а Кристиано Роналдо се нае. Той завъртя много прецизно топката, като тя летеше под напречната греда, но бе парирана от вратаря Боно. В седмата минута Лукас достигна до хубав пас в наказателното поле и стреля, но недостатъчно силно и Боно отрази без затруднения.

Натискът на Кралския клуб даде резултат в 11-ата минута, когато Кристиано Роналдо, който се намираше около точката за дузпата, получи подаване отдясно от Тони Кроос и хладнокръвно засече за 1:0.

Действащите шампиони в Ла Лига отбелязаха и втори гол в 22-ата минута чрез Лукас Васкес. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като страничният рефер бе вдигнал засада. Това решение предизвика дебати по терена, като останаха съмнения в коректността му.

Жирона съумя да стигне до изравняване след 29 минути игра. При центриране от корнер отляво, Кристиан Стуани засече за 1:1 и върна интригата на „Бернабеу“.

Момчетата на Зинедин Зидан изпълниха фаул в 36-ата минута. Марко Асенсио застана зад топката и насочи опасно, но Боно имаше време да плонжира.

След почивката „белите“ стигнаха до бърз гол и така психологическото превъзходство отново бе на тяхна страна. Кристиано Роналдо получи находчив пас в наказателното поле от Карим Бензема и леко под диагонал насочи топката под напречната греда за 2:1.

Реал нанесе и трети съкрушителен удар по съперника си в 59-ата минута. Карим Бензема проби отляво, след това центрира остро по земя, топката премина между краката на бранител не без лек рикошет, попадна в Кристино Роналдо, който продължи към нахлуващия на скорост Лукас Васкес. Последният направи 3:1.

Напречната греда спаси Жирона в 63-ата минута. След центриране в наказателното поле, Начо, който бе около бялата точка, се извиси над всички и с глава отправи застрашаващ изстрел, който обаче се спря в гредата.

Кристиано Роналдо оформи хеттрика си в 64-ата минута. Боно отрази изстрел на Бензема, но така отскочилата топка се озова в португалеца, който бе безпощаден за 4:1.

4 минути след това Кристиан Стуани бе изпуснат от „бялата“ отбрана и засече центриране от корнер отдясно на вратата на Кейлор Навас.

Головият рецитал на Реал Мадрид продължи и в 87-ата минута появилият се като резерва на мястото на Марко Асенсио Гарет Бейл получи отдясно и с прецизен удар преодоля Боно за 5:2.

Гостите от Каталуня нанизаха и трети гол в мрежата на „кралете“ в 88-ата минута. След майсторско центриране от корнер отдясно по атаката на Жирона, Хуанпе надскочи всички и с глава отклони към десния ъгъл на Навас, който остана безпомощен.

Роналдо не се спря и записа четвърти гол на сметката си във втората минута на добавеното време. Тони Кроос пусна диагонално към петкратния носител на „Златната топка“, който бе нахлул на скорост в пеналта и преодоля Бони за крайното 6:3.