Вчера отборите на Еспаньол и Атлетик Билбао завършиха при резултат 1:1 в двубой от 21-ви кръг на Ла Лига. В 12-ата минута гостите поведоха в резултата, но последва изравнително попадение от домакините.

Срещата обаче бе белязана от прояви на расизъм от страна на феновете на домакините, които скандираха расистки обиди към нападателя на Билбао - Инаки Уилямс.

25-годишният футболист бе заменен в 69-ата минута и докато напускаше терена, феновете на Еспаньол отправяха маймунски звуци.

Испанецът не остана длъжен и отвърна на феновете, наричайки ги "кучи синове".

Баските решиха да реагират на ситуацията, публикувайки пост в Twitter, в който приканват да се сложи край на подобни отрицателни практики.

От Еспаньол също коментираха, като подкрепиха футболиста и заявиха, че категорично се разграничава от подобни прояви.