Отборът на Райо Валекано записа драматична победа при визитата си на Атлетик Билбао с 2:1. Победният гол за гостите падна в продължението на мача, а в негов автор се превърна звездата на тима Радамел Фалкао.

Двубоят започна отлично за гостите, които още в 5-ата минута успяха да открият резултата. Точен за Райо бе Гарсия след асистенция на Гуардиола. Късметът обаче не бе на тяхна страна в 33-ата минута, когато Пати Цис си вкара автогол, за да изравни резултата.

Гостите все пак стигнаха до трите точки, макар и драматично. С едно от последните действия в мача, опитният колумбийски таран Радамел Фалкао осмисли усилията на своите съотборници, реализирайки в 6-ата минута от даденото от съдията продължение.

Така Райо Валекано изпревари в класирането днешния си съперник и зае четвъртата позиция в таблицата. Атлетик Билбао пък вече е шести.

В същото време Селта Виго също спечели своя двубой срещу Леванте, побеждавайки с 2:0 като гост.