Пике защити съотборник от феновете на Барса

Публикувана в 13:24 на 20 март 2017 1847 0
Андре Гомеш и Жерар Пике<strong> източник: Gulliver/Getty Images</strong>

Андре Гомеш и Жерар Пике източник: Gulliver/Getty Images

Централният защитник на Барселона Жерар Пике се застъпи за своя съотборник Андре Гомеш, който бе посрещнат с освирквания от феновете на „Камп Ноу“ при победата с 4:2 над Валенсия.

Бившият играч на „прилепите“ се появи като смяна през второто полувреме и отбеляза последното попадение за успеха. Дюдюканията от трибуните се чуха, когато Гомеш замени Рафиня Алкантара в 74-ата минута. Лятното попълнение търпи доста критики от началото на сезона, че дотук не показва защо е бил привлечен в Барселона.

Бесният Меси започна да реди състава на Барселона

Тъкмо по тази причина Пике, който е сред тарторите в съблекалнята, публично се изказа в негова защита, при това доста остро. „Хората, които освиркват играч още преди той да е ритнал топката, по-добре да си стоят вкъщи“, коментира испанският национал.

„Подобни неща говорят за липса на толерантност и не помагат на отбора. Едно е, когато някой е направил слаб мач и феновете се оплакват. Съвсем друго е, когато те го правят, преди футболистът още да е докоснал топката. Подобни неща могат да сринат увереността ти до земята.“

Фенове на Барса нападнаха свой играч

За Гомеш това беше дебютен гол в официален мач с екипа на Барселона. Попадението дойде в 33-ия му двубой във всички турнири.