Нападателят Яго Аспас отново се оказа ключова фигура за Селта Вига, след като негов гол прекъсна серията от две поредни загуби на отбора. В 28-ия кръг на Ла Лига „небесно сините“ победиха с 1:0 на „Риасор“ срещу Депортиво Ла Коруня.

Победният гол на Аспас падна четвърт час преди края, когато бившият играч на Ливърпул показа хищнически инстинкт в наказателното поле. Клаудио Бовю получи топката отдясно и изпрати фалцово центриране към близката греда. Защитниците на домакините като че ли не очакваха Аспас да изникне от втора позиция, а нападателят хладнокръвно подложи крак и изпрати кълбото в близкия долен ъгъл.

По този начин Селта събра 38 точки на 11-ото място и има мач по-малко от останалите отбори. Тимът е на 3 пункта пред 12-ия Селта, докато Депортиво остава 16-и с 27 точки, на 6 над зоната на изпадащите.

В друг мач от кръга Спортинг Хихон надигра Гранада категорично с 3:1. Всичките голове паднаха след почивката, като гостите от Гранада откриха чрез Сверир Ингасон. Исландският национал беше точен в 51-ата минута и даде надежди за нещо повече. Те бяха угасени безжалостно в периода между 60-ата и 67-ата минути, в който домакините реализираха три попадения. Ласина Траоре изравни след час игра, а в 64-ата Жан-Силвен Бабен оформи пълния обрат. Попадението на Карлос Кармона пък отговори и на последните въпроси около интригата.

Така Хихон излезе на 18-ото място с 21 точки и има преднина от 2 пред 19-ия Гранада. И двата тима обаче ще трябва да се постараят доста в следващите кръгове, ако искат да спасят елитния си статут.