Отборът на Осасуна постигна първа победа от пет мача насам, след като победи с 2:1 Гранада, за когото това бе седмо поредно поражение.

Домакините започнаха силно мача, като поведоха след 24 минути игра. Нйон Модрагон намери пространство пред себе си и откри за 1:0.

В края на полувремето интригата бе върната. След чудесно изпълнен фаул Андреас Перейра центрира, а Адриан Рамос скочи и засече с глава за 1:1.

Осасуна стигна до трите точки в 76-ата минута. Кенан Кодро се озова на чиста позиция след едно центриране от корнер и така донесе успеха на своя състав.

Кръг преди края Осасуна записа четвърта победа и събра 22 точки на 19-ата позиция. Гранада се настани на дъното с 20 пункта. И двата състава нямат шанс за спасение.