Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Еспаньол остана в зоната на изпадане след домакинска загуба с 0:1 от Виляреал. Новият наставник на “лос перикитос” Пабло Мачин дебютира с поражение преди двубоя с българския Лудогорец в Лига Европа следващата седмица. Шестата загуба в Ла Лига закотви Еспаньол на предпоследното 19-то място.

Карл Токо Екамби донесе трите точки за гостите в 17-ата минута, след като се възползва от неразбирателство между Давид Лопес и Диего Лопес. Каталунците се втурнаха в атака и стигнаха до няколко положения, но и късметът не бе на тяхна страна. След почивката Кайери на два пъти беше близо до изравняване след удари с глава. В 85-ата съдията Дел Серо Гранде даде дузпа за Еспаньол, но повторенията показаха, че решението му е грешно и с помощта на ВАР арбитърът отмени 11-метровия наказателен удар.

Еспаньол - Виляреал 0:1
0:1 Екамби (17)

Севиля - Леванте 1:0

източник: БГНЕС

Севиля излъга Леванте с 1:0 в последен мач от кръга в Примера дивисион. Победата донесе резервата Люк де Йонг 4 минути преди края на мача. Той засече центриране и с глава прати топката топката в мрежата.
Домакините вкараха още в 36-ата минута чрез чичарито, но попадението бе отменено заради засада.  Минута преди почивката пък вратарят на Леванте Айтор Фернандес Абарискета спаси блестящо удар на Лукас Окампос.Стражът на гостите бе последна преграда и в 57-ата минута пред Чичарито.

1:0 Люк де Йонг (86)

В друг мач от Ла Лига в неделя Атлетик Билбао не успя да победи гостуващия Валядолид и завърши 1:1. Домакините поведоха в 33-ата минута след забележителен индивидуален рейд на Иняки Уилямс. Автогол на Иниго Мартинес в 71-ата минута донесе точката на Валядолид. Виновник за попадението обаче бе вратарят Унай Симон , който изпусна топката върху Мартинес и тя влетя в мрежата му. Атлетик Билбао можеше да измъкне трите точки две минути преди края на мача, но вратарят на гостите Жорди Масип спаси опасен изстрел на Икер Муняин.

Атлетик Билбао - Валядолид 1:1
Голмайстори: 1:0 Иняки Уилямс (33), 1:1 Иниго Мартинес (71)