Виляреал беше записал три победи в последните си четири мача в Примера дивисион и по всичко изглеждаше, че мечтата за участие в Шампионската лига върви по план. Докато "жълтата подводница" не отнесе неочакван ритник по амбициите си от скромния Алавес.

При това на своя "Мадригал", домакините допуснаха неочаквана загуба с 1:2 от борещия се за оцеляване съперник. И така меракът за място в Топ 4 започна да се охлажда много, много рязко.

Мачът започна равностойно и чистите положения на практика липсваха пред двете врати. Мунир ел Хадади пропиля редките шансове на гостите, а Карлос Бака неможа да се разпише за домакините.

Така се стигна до 40-та минута, когато Алавес поведе изненадващо при първата си възможност за това. Тогава Родриго Ели засече изключително слабо с глава топката около границата на наказателното поле след центриране от корнер. Не се виждаше как тя може да затрудни вратаря, но се дотърколи до мрежата и се оплете в нея за учудване на всички.

Така с този изненадващ и дори леко комичен гол гостите се оттеглиха на почивка с гол аванс. Малко след подновяването на играта те можеха да решат всичко, но ударът на Алфонсо в 58-та минута срещна гредата.

Второто попадение обаче заслужено дойде на сметката на тима от Витория. То падна в 71-та минута, когато Джон Гуидети намери Гомес Перес Ибай сам пред дъгата на наказателното поле и той с прекрасен фалцов удар направи 2:0.

Виляреал се хвърли бясно в търсене на обрата и имаше шанс да го стигне. Първо в 77-та минута Карлос Бака получи една топка в наказателното поле, извоюва си позиция и прониза мрежата за 1:2.

Частичният обрат можеше да стане факт в 85-та минута, когато от страхотна позиция Енес Унал от състава на "жълтата подводница" нацели гредата. И в крайна сметка тимът му така и не успя да стигне до равенството.

След тази развръзка Виляреал временно остава на петата позиция с 37 точки. Алавес пък вече е с 25 и диша далеч по-спокойно в борбата си за оцеляване. Опасната зона вече е седем точки назад.