Шампионът на Испания Реал Мадрид се върна на победния път, слагайки край на негативната си серия от 3 мача без успех в Ла Лига, надвивайки Севиля с 1:0 като гост. Единственото попадение бе дело на Буну, който си вкара нещастен автогол, след като Винисиус Жуниор засече центриране от левия фланг на Ферлан Менди и след рикошет топката се оплете в мрежата.

Другият герой в сблъсъка бе стражът на „лос бланкос“ Тибо Куртоа, който отрази две задни ножици през второто полувреме.

По този начин възпитаниците на Зинедин Зидан се изкачиха на третото място с 20 точки. Водач остава Реал Сосиедад с 24, а Атлетико Мадрид е втори с 23 пункта.

Още в първата минута Винисиус получи топката в наказателното поле след центриране от десния фланг на Родриго, но диагоналният му удар мина агонизиращо близо до дясната греда.

В петата минута Каземиро шутира с десния крак от около 20 метра, но неточно.

Секунди след това Винисиус блокира изритването на коженото кълбо напред от Буну, то попадна у Бензема, който от непосредствена близост не успя да намери очертанията на вратата с глава.

В следващите минути домакините се окупитиха и изнесоха играта напред, което принуди Карим Бензема да се връща в отбрана, за да играе с топката.

В 16-ата минута Кроос изпълни фаул в близост до тъча, но Буну боксира.

5 минути по-късно Кроос отправи хубав изстрел към десния горен ъгъл, но с малко в аут.

В 27-ата минута столичани спечелиха първия си ъглов удар, но Карлос изчисти след изсипването на топката в пеналтерията.

В 38-ата минута Васкес пусна остър пас в наказателното поле, Винисиус пропусна за Бензема, чийто прецизен удар бе спасен с вещина от Буну.

Впоследствие Люк де Йонг отговори на свой ред с шут от близка дистанция, но над вратата.

В 52-ата минута Навас видя непокрития Де Йонг в наказателното, центрира и нидерландецът изпълни задна ножица с десния крак, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

4 минути след това Бензема пусна подаване по земя към Ферлан Менди на левия фланг, който напредна и намери Винисиус. Бразилецът мигновено засече без подготовка и след щастлив рикошет във вратаря Буну, резултатът бе открит - 0:1.

В 76-ата минута Гудел изпълни пряк свободен удар, но той премина встрани от левия страничен стълб.

В 80-ата минута Сусо преодоля опеката си и стреля фалцово с левия крак от границите на пеналтерията, но топката профуча на сантиметри от горния ляв ъгъл.

6 минути по-късно Лукас Окампос също засече центриране от фланга със задна ножица, този път далеч по-опасна, но отново Куртоа бе последна преграда пред андалусийци, демонстрирайки котешки рефлекс.

Севиля: Буну, Навас, Кунде, Карлос, Видал, Жордан (Гудел 64'), Фернандо, Ракитич (Ен-Несири 64'), Мунир (Торес 45'), Де Йонг (Сусо 64'), Окампос.

Резерви: Пастор, Диас, Идриси, Родригес, Рекик, Гомес, Торес, Васкес, Сусо, Гудел, Фернандес, Ен-Несири.

Старши треньор: Хулен Лопетеги

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Варан, Начо, Менди, Модрич, Каземиро, Кроос, Родриго (Асенсио 66'), Бензема, Винисиус.

Резерви: Лунин, Алтубе, Марсело, Арибас, Милитао, Иско, Асенсио, Одриосола, Йодегор.

Старши треньор: Зинедин Зидан

Главен съдия: Хосе Санчес

Стадион: "Рамос Санчес Писхуан"