Отборът на Реал Мадрид не се затрудни при домакинството на Уеска и го победи с резултат 4:1 в първия двубой от съботната програма на 8-ия кръг в испанската Ла Лига. Еден Азар, който се завърна в игра, откри резултата в 40-ата, а в 45-ата минута Карим Бензема удвои. В 54-ата минута Федерико Валверде направи резултата класически, но Давид Ферейро върна едно попадение за гостите в 74-ата минута. С втория си гол в мача обаче Бензема оформик райния рзултат в 91-ата минута.

Шампионите изиграха солиден двубой и заслужено стигнаха до успеха, макар през целия двубой темпото да не беше на особено високо ниво. Все пък „белите“ отбелязаха три попадения още преди да е изтекъл час игра, след което последва лек спад в тяхната игра, за да се стигне и до почетното попадение за гостите. В края на двубоя обаче Реал отново вдигна оборотите и стигнаха до още едно попадение.

С тази победа възпитаниците на Зинедин Зидан излязоха начело в класирането в Испания с актив от 16 точки, като са и с мач по-малко. Уеска остават 18-и с 5 пункта. През идната седмица Реал има много важно домакинство на Интер в Шампионската лига, докато през уикенда гостува на Валенсия в първенството. Уеска пък ще приеме Ейбар в следващия кръг.

Срещата стартира в спокойно темпо, като домакините опитаха да се настанят в половината на своя съперник.

Първата по-интересна ситуация обаче беше на сметката на Уеска. В 7-ата минута Рафа Мир проби добре отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който обаче се оплете от външната страна на мрежата на Тибо Куртоа.

В 14-ата минута след великолепен пас на Лука Модрич отляво, Еден Азар изскочи зад защитата на гостите, но засече топката над вратата на Андрес Фернандес.

Шест минути след това Федерико Валверде опита удар извън наказателното поле, но в аут. В ответната атака Рафа Мир вкара топката във вратата на Реал, но попадението моментално бе отменено заради дълбока засада на офанзивния футболист на гостите.

В 25-ата минута дойде и първият точен удар към една от двете врати. Марсело центрира отляво в наказателното поле, където Серхио Рамос се извиси и засече отлично с глава, но стражът на гостите показа добър рефлекс и изби.

Три минути след това Хавиер Онтиверос надбяга Марсело отляво и центрира в наказателното поле на Реал, където на далечната греда Серхио Гомес успа да на достигне до топката и я засече, но покрай вратата на Куртоа.

В следващите минути темпото отново спадна, като липсата на сериозни положения се запази.

Пет минути преди края на първата част обаче Реал откри резултата. Завърналият се след контузия Еден Азар получи пас от Феде Валверде, а белгиецът отправи страхотен изстрел от около 25 метра, който влетя във вратата на Фернандес за 1:0. Това е и първо попадение за Азар в първенството от 5 октомври миналата година насам.

Това попадение даде необходимата увереност у футболистите на домакините, които още преди края на първата част стигна до нов гол. В добавеното време Лукас Васкес отправи центриране отдясно в наказателното поле, където Пабло Мафео увисна, а Карим Бензема овладя топката на далечната греда и с хубав удар покрай вратаря реализира за 2:0.​

В 52-ата минута Ферлан Менди замени Лукас Васкес в тима на Реал.

Само две минути след това резултатът стана класически. Бензема беше намерен отляво в наказателното поле и опита центриране, което бе блокирано. Топката обаче се върна във французина, който този път успя да намери с чудесен пас на далечната греда Феде Валверде, а уругваецът с отличен удар по диагонала отбеляза трето попадение за своя тим.

След час игра наставникът Зинедин Зидан направи нова тройна промяна в състава си. Той пусна в игра Винисиус Жуниор, Иско и Родриго, които замениха съответно Еден Азар, Федерико Валверде и Марко Асенсио.

В 63-ата минута резервата Винисиус се измъкна от защита на Уеска и комбинира с Бензема, но ударът на нападателя премина над вратата.

Шест минути след това и Тони Кроос влезе на терена, след като замени Каземиро.

Минута след това другата резерва - Родриго, шутира, но вратарят Фернандес спаси. В следващата атака удар на Рафа Мир пък не затрудни Тибо Куртоа.

Все пак гостите успяха да отбележат едно попадение в 74-ата минута. Рафа Мир беше изведен отляво и центрира в наказателното поле на Реал, където Марсело изпусна Давид Ферейро, който с десния крак засече топката във вратата на Куртоа – 3:1.

Шампионите обаче стигнаха до ново попадение в първата минута на добавеното време на срещата. Марсело центрира отляво в наказателното поле, където на границата на малката пеналтерия Родриго свали за Бнезема, който отблизо с глава оформи и крайния резултат от 4:1.​

FT РЕАЛ МАДРИД – УЕСКА 4:1

1:0 Еден Азар 40'

2:0 Карим Бензема 45+2'

3:0 Федерико Валверде 54'

3:1 Давид Ферейро 74'

4:1 Карим Бензема 90+1'

Стартови състави на двата отбора:

РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): 1. Тибо Куртоа – 17. Лукас Васкес, 3. Едер Милитао, 4. Серхио Рамос (к), 12. Марсело – 15. Федерико Валверде, 14. Каземиро, 10. Лука Модрич – 11. Марко Асенсио, 9. Карим Бензема, 7. Еден Азар

Старши треньор: Зинедин Зидан

УЕСКА (4-3-3): 25. Андрес Фернандес – 16. Луизиньо, 18. Димитриос Сиовас, 14. Хорхе Полидо (к), 3. Пабло Мафео – 26. Келеши Нуакали, 5. Педро Москера, 24. Борха Гарсия – 15. Хавиер Онтиверос, 9. Рафа Мир, 10. Серхио Гомес