Реал Мадрид победи  Атлетико Мадрид с 3:1 в четвъртфинален сблъсък за Купата на Краля. Головете за "Белия балет" бяха дело на Карим Бензема, Родриго и Винисиус Жуниор, а за "дюшекчиите" точен бе Алваро Мората. Жребият за полуфиналите на Купата на Краля е в понеделник.

В 9-а минута дойде първата опасна ситуация в мача, след като Карим Бензема комбинира добре с Винисиус Жуниор, но бразилецът се забави и изгуби топката от защитник на Атлетико Мадрид. В следващите минути "Белия балет" владееше повече топакта, като изчакваше търпеливо, търсейки празно пространство в противниковата отбрана.

Gulliver/GettyImages
52 снимки

В 17-а минута Анхел Кореа опита удар от разстояние, но той премина встрани от вратата на Тибо Куртоа. Само две минути след това Молина получи хубава топка на десния фланг и веднага достави чудесен пас към Алваро Мората, който нямаше проблем да завърши пред опразнената врата - 1:0 за Атлетико Мадрид.

В 25-а минута Федерико Валверде опита удар извън наказателното поле по земята, но изстрелът бе слаб и Ян Облак улови без проблеми. Тони Кроос центрира от пряк свободен удар в 31-а минута, а Едер Милитао не успя да осъществи добър контакт с топката от удобна позиция и Атлетико Мадрид се размина с опасността.

Втората част започна с видимо превъзходство на Реал Мадрид, като играчите на Карло Анчелоти владееха повече топката и бързаха да организират нападания, но "дюшекчиите" успяваха да се защитат добре, като не допускаха положения пред своята врата. В 54-а минута Федерико Валдерде опита красиво отиграване с пета, след прострелно подаване в наказателното поле от Начо, но ударът не бе точен. Три минути след това Бензема се освободи на границата на наказателното поле и стреля с левия крак, но Ян Облак направи феноменално спасяване с една ръка, за да запази вратата си суха.

В 73-а минута Атлетико Мадрид получи правото да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле, спечелен от Лемар. Антоан Гризман се нагърби с изпълнението и стреля много силно, но в обсега на Куртоа, който направи бляскаво спасяване и изби в корнер. От последвалия ъглов удар Аксел Витсел се озова на добра позиция и опита атрактивен ножичен удар, но топката премина покрай дясната греда на стража на Реал Мадрид.

В 79-а минута Родриго направи феноменален индивидуален пробив, при който преодоля на дрибъл няколко противникови играчи, направи страхотен финт и завърши с десния крак, за да изравни резултата - 1:1. Секунди след това отново голмайсторът на "Белия балет" опита удар извън наказателното поле, но той прелетя малко над напречната греда на Облак.

Шест минути преди края на редовното време Антоан Гризман бе сам срещу вратаря, но изстрелът му мина над вратата на Куртоа. Останаха и съмнения за засада, която обаче не бе отсъдена. В първата минута на продължението на мача Мемфис Депай нахлу опасно в наказателното поле на Реал Мадрид и опита удар от трудна позиция, но вратарят на "Белия балет" спаси. Това бе и последното по-интересно положение в редовното време на мача. Поради равния резултат, последваха две продължения по 15 минути.

В 95-а минута Винисиус Жуниор демонстрира добри умения и опита удар, но той бе блокиран на голлинията от защитник, след като вратарят бе преодолян. От последвалия корнер Антонио Рюдигер се извиси високо, но изстрелът му с глава премина много встрани от дясната греда. В рамките на две минути Стефан Савич си изкара два лекомислени жълти картона и бе изгонен. Атлетико Мадрид остана с човек по-малко на терена.

Лука Модрич достави страхотно центриране от пряк свободен удар, а Рюдигер скочи за високата топка, но ударът с глава премина близо до лявата греда. Това бе чудесна възможност за Реал Мадрид. След центриране от Марко Асенсио отдясно няколко човека в бяло не успяха да осъществят добър контакт с топката, която достигна до Карим Бензема, а нападателят не се поколеба и отправи удар с десния крак, който се озова в мрежата на Атлетико - 2:1 за Реал Мадрид.

"Белия Балет" през второто продължение предпочиташе да владее повече топката, като не даваше шанс на Атлетико да има чисто голово положение пред себе си. В 120-а минута Марко Асенсио изпрати дълбоко подаване в наказателното поле, но Ян Облак беше най-бърз и пресече топката.

В ответната атака топката бе отнета и Винисиус Жуниор направи самостоятелен пробив, започнал от собствената побовина, като навлезе в наказателното поле и завърши с десния крак, за да реши спора в полза на Реал Мадрид - 3:1.

Съставите на двата отбора:

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 3. Едер Милитао, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди, 6. Начо, 12. Камавинга, 10. Лука Модрич, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

Старши треньор: Карло Анчелоти

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак, 16. Молина, 22. Марио Ермосо, 15. Стефан Савич, 23. Рейнилдо, 5. Родриго де Пол, 11. Тома Льомар, 6. Коке, 8. Антоан Гризман, 10. Анхел Кореа, 19. Алваро Мората

Старши треньор: Диего Симеоне