Отборът на Реал Мадрид се измъкна, побеждавайки Елче с 2:1 в осминафинален сблъсък за Купата на Краля. Двата тима завършиха при нулево равенство в редовното време, затова се стигна до продължения, които предложиха истинско шоу на зрителите. В 104-ата минута Гонсало Верду изведе Елче напред, а само четири минути по-късно Иско върна равенството. В 116-ата минута обаче Еден Азар върна аванса на кралския клуб и го класира за четвъртфиналите.

Интересното е, че в ролята на треньор на домакините се изявяваше анализаторът на тима Хосе Мануел Родригес Ортега, тъй като наставникът - Франсиско, както и неговите помощници са под карантина заради положителен тест за коронавирус.

Домакините стартираха уверено и още в десетата минута Хосан опита да намери свой съотборник с извеждащ пас, но защитата на Реал се справи и изчисти в безопасност.

В средата на първата част Елче достигна до нова добра възможност. Гуидо Карийо засече перфектно центриране и стреля с глава, но Лунин също се отчете с перфектна намеса и опази вратата си. Гостите опитаха да отговорят моментално, но контраатаката им завърши с удар на Кроос в центъра на вратата, който се оказа твърде лесен за Аксел Вернер.

Към края на първата част Реал се посъбуди и в рамките на няколко минути стигна до две добри възможности, завършили неуспешно, тъй като противниковата отбрана се справи.

В 42-ата минута Марсело демонстрира класа, след като преодоля двама противникови защитници, но последвалият пас не стигна до нужния адресат.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

След подновяването на играта Марсело стреля заплашително към далечния ъгъл на вратата, но ударът с неудобния крак на бразилеца прелетя встрани от вратата на Вернер. Последваха нови шансове за Реал, които обаче бяха профукани от Каземиро и Винисиус.

В самия край на редовното време гостите получиха шанс от ъглов удар, но центрирането бе засечено от защитата на Елче. Така нулите се запазиха и мачът влезе в продължения.

Допълнителните минути стартираха със страхотен шанс за домакините, които получиха свободен удар от средна дистанция. С изпълнението се нагърби Жерар Гамбау, който завъртя топката към левия ъгъл, но Лунин се справи блестящо и отрази.

В 101-ата минута Моренте надбяга защитата на Реал и принуди Марсело да го фаулира, което донесе директен червен картон за бразилеца и направи мача още по-интересен. Гонсало Верду стреля от свободния удар, при което топката се удари в стената, но при добавката централният защитник прати кълбото право в мрежата на Лунин.

Радостта на Елче бе кратка, тъй като само четири минути след откриващот опопадение Иско възстанови равенството. Бившият испански национал връхлетя върху отскочила топка в наказателното поле и с нисък удар в средата на вратата преодоля стража на противника за 1:1.

В 116-ата минута Еден Азар направи страхотен пробив в свой стил и стреля от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Вернер с нисък удар в средата на вратата. Две минути по-късно драмата стана пълна, след като Фидел прати топката в мрежата на Реал, но попадението бе отменено заради нарушение по време на атаката.

В последните секунди пък Пере Мия върна численото равенство на терена, след като си изработи втори жълт картон и напусна терена преждевременно. Малко след това прозвуча и последният съдийски сигнал на съдията Васкес.

Елче - Реал Мадрид КР 1:2
1:0 Гонсало Верду 104'