Реал Мадрид стигна до трудна победа с 2:1 при гостуването си на Алмерия на старта в Ла Лига. "Кралете" трябваше да правят обрат, след като в 7-ата минута Ларжи Рамазани изведе домакините напред. Въпреки тоталното си надмоще, "лос меренгес" стигна до изравнителен гол едва в 61-ата минута, когато се разписа Лукас Васкес. В 75-ата минута влезлият в игра секунди по-рано Дейвид Алаба се разписа от пряк свободен удар и донесе успешен старт на новия сезон на шампионите.

В края на първата част гол на Лукас Васкес беше отменен заради засада. Гостите отправиха близо 30 удара към вратата на Фернандо Мартинес, но стражът демонстрира добър рефлекс и отрази доста от тях.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Домакините поведоха още в 7-ата минута с първата си добра възможност. Иниго Егуерас пусна пас зад защитата на Ларджи Рамазани, а белгийският нападател надбяга Антонио Рюдигер и останал сам срещу Тибо Куртоа не сбърка за 1:0.

Две минути по-късно Орелиен Чуемани изведе Винисиус отляво. Бразилецът напредна и пусна успореден пас за Карим Бензема, който стреля над вратата. В 28-ата минута Бензема засече с глава центриране отдясно, но Фернандо Мартинес се справи и спаси.

В 33-ата минута Рюдигер намери Бензема с пас от дълбочина. Нападателят опита удар, но не успя да намери добре топката и не затрудни вратаря. Три минути по-късно Мартинес се отличи със спасяване след удар от малък ъгъл на Винисиус.

В 43-ата минута "кралете" стигнаха до гол, който обаче беше отменен. Винисиус развинти двама защитници отляво и върна към Кроос, който с перфектно центриране намери Лукас Васкес, а десният бек от няколко метра засече във вратата. Оказа се обаче, че опитният футболист е бил в положение на засада.

Втората част започна с удар от далечна дистанция на Кроос, който вратарят изби в корнер. В 52-ата минута Винисиус извади за Валверде, който отправи удар от движение, но Мартинес се справи. В ответната атака Куртоа трябваше да отразява удар на Садик.

В 61-ата минута Реал изравни. Азар направи двойно с Винисиус, а бразилецът нахлу в наказателното поле, но беше спрян. Бензема опита да играе с топката, но кълбото му беше избито и се озова в Лукас Васкес, който от 6-7 метра не сбърка.

"Кралете" натиснаха сериозно след изравнителното попадение. Модрич и Бензема опитаха удари от далечно разстояние, но не намериха целта.

В 75-ата минута гостите стигнаха до обрат. Реал получи право да изпълни пряк свободен удар на около 15-20 метра от вратата. Току що влезлият в игра Дейвид Алаба застана зад топката и с перфектно изпълнение в левия ъгъл, а и с помощта на страничния стълб, вкара за 1:2.

В 85-ата минута Куртоа се отличи с добро спасяване. Топката се озова в Куро на границата на наказателното поле. Халфът отправи силен удар, но белгийският страж се справи. В третата минута на добавеното време Алмерия беше близо до изравнителен гол, след като Родриго Ели засече с глава центриране от пряк свободен удар, но Куртоа спаси.

Алмерия - Реал Мадрид 1:2

1:0 Ларджи Рамазани (7)

1:1 Лукас Васкес (61)

1:2 Дейвид Алаба (75)

Алмерия: 13. Мартинес, 21. Чуми, 2. Кайки, 19. Ели, 22. Бабич, 15. Акиеме, 5. Робертоне, 23. Коща, 4. Егуарас, 7. Рамазани, 9. Садик

Реал М: 1. Куртоа, 23. Менди, 22. Рюдигер, 6. Начо, 17. Васкес, 18. Чуамени, 8. Кроос, 12. Камавинга, 15. Валверде, 20. Винисиус, 9. Бензема