Треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан даде култово обяснение за краткото отсъствие на Серхио Рамо в хода на мача при успеха 2:1 над Ейбар.  Наставникът заяви без свян пред репортерите, че причината е била чисто физиологична нужда от страна на капитана.

Реал едва отърва кожата в Ейбар

Испанският национал трябва да понесе вината, както и цялата защита на Реал, за лесния начин, по който Ейбар изравни резултата в ранните минути на второто полувреме. По-нататък в срещата, в 73-ата минута – когато Рафаел Варан вече бе заменен принудително след тежък удар по главата – Рамос изненадващо напусна терена, с което обърка медии и зрители, защото Реал беше извършил и трите си смени.

След няколко минути испанецът се появи от тунела и изчака разрешение, за да се присъедини обратно към защитното каре на Реал. Зидан пък не спести нищо в обясненията си след мача относно причините за странните действия.

„Той малко се наака. Трябваше да изтича до банята”, коментира Зизу пред репортерите.