Отборите на Севиля и Барселона излизат в двубой от четвъртия кръг на Ла Лига. Мачът на стадион "Естадио Рамон Санчес Писхуан" е с начален час 22:00 и ще се излъчва на живо в ефира на MAX SPORT 4 HD.

Стартът на Севиля може да се опише като кошмарен. Отборът на Юлен Лопетеги записа равен и две загуби в трите си мача досега в испанското първенство. Севиля загуби от Осасуна и Алмерия, като и двата мача завършиха при резултат 2:1. Севиля записа едната си точка срещу Валядолид в драматичен мач завършил при 1:1 и червени картони и за двата отбора. Интересното е, че и головете и картоните дойдоха след 80-та минута на мача. Старши треньорът не може да разчита на Хесус Корона и защитниците Маркуш и Карим Рекик.

Андалусийците заемат 15-то място в класирането на Ла Лига.

Барселона пък окупира 3-то място, с две победи и едно равенство. Каталунците започнаха колебливо сезона като направиха равен с Райо Валекано - 0:0. Следващите мачове обаче новото попълнение Роберт Левандовски изнесе голово шоу и поведе Барселона към победите. Във втория кръг те разгромиха Реал Сосиедад като гости с 4:1, а през миналата седмица Барса победи Валядолид с 4:0 на "Камп ноу". Пред Шави Ернандес няма кадрови проблеми, като наставникът на тима може да разчита дори на Кунде, който бе регистриран и дори вече игра за клуба.

Барселона победи Севиля при последния мач между двата отбора, с минималното 1:0.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

СЕВИЛЯ: 13. Боно, 2, Монтиел, 6. Гудел, 14. Нианзу, 19. Акуня, 8. Жордан, 20. Фернандо, 10. Ракитич, 17. Ламела, 15. Ен Несири, 22. Иско
Треньор Юлен Лопетеги

БАРСЕЛОНА: 1. Тер Щеген, 23. Кунде, 4. Араухо, 24. Гарсия, 28. Балде, 30. Гави, 5. Бускетс, 8. Педри, 7. Дембеле, 9. Левандовски, 22. Рафиня