С оранжеви фланелки и сини гащета, легендите на Барселона завършиха 0:0 срещу Бенфика в мача посветен на честването на спечеления преди 25 години на „Уембли“ първи в историята на каталунския клуб трофей от Шампионската лига. Двубоят се игра в две полувремена от по 20 минути по правилата на футбол 7, въпреки че на терена бяха по осем футболисти от двата отбора.

Барселона игра със същите екипи, както на финала срещу Сампдория през 1992 година.

Сред титулярите за Барселона личаха имената на Стоичков, Бакеро, Ангой, Куман, Хуан Карлос, Гойкоечеа, Надал и Амор.

Честването на 25 години от големия европейски триумф на Барселона

източник: БГНЕС

Още в първата минута на мача, който се игра пред 29 хиляди зрители на „Камп Ноу“, Бакеро подаде към Еусебио, а той комбинира с Христо Стоичков, който бе много близо до това да вкара във вратата на Бенфика.

След това Роналд Куман пропусна да реализира от добра възможност.

Руи Коща пропусна най-доброто положение за Бенфика, когато излезе на чудесна позиция срещу Ангой, но вратарят на Барселона се отличи с блестящо спасяване.

На полувремето за настроението по трибуните допринесоха децата на някои от легендарните футболисти, които се впуснаха в мач един срещу друг.

В четвъртата минута на второто полувреме Стоичков отново бе близо до това да порази целта, но му липсваше късмет. Пиния можеше да отбележи победния гол в демонстративната среща, но след удара му с глава топката се спря в напречната греда.

“Камп Ноу“ посрещна най-горещо Камата, Пеп, Куман и Бакеро

Нощта имаше много емоционални моменти, в които бе почетена паметта на легендата Йохан Кройф, който почина през миналата година.

Преди мача един по един на терена под аплодисментите на публиката излязиха Рексач, Вилда, Навал, Ибарс, Ланга, Бернат Васкес, Корбея, Хулио Алберто, Лопес Рекарте, Ерера, Македа, Ангой, Карлос Бускетс, Нандо, Хуан Карлос, Гуардиола, Еусебио, Стоичков, Салинас, Гойкоечеа, Надал, Чики Бегиристайн, Амор, Серна, Пиния, Урбано, Субисарета, Бакеро, Алексанко и Куман.