Тимът Билбао Баскет се справи със съпротивата на Барселона в двубой от 20-ия кръг на баскетболното първенство на Испания и победи със 76:68 точки.

За Барса отличен мач направи Александър Везенков. Той вкара рекордните за себе си в Лига Ендеса 20 точки, като добави 3 борби и 1 асистенция.

Везенков бе титуляр и остана на терена близо 28 минути, но не успя да предотврати поражението на каталунците.

След изключително интересно първо полувреме двата тима се оттеглиха на почивка с равен резултат - 37:37.

През второто полувреме Билбао наложи волята си, особено в последната четвърта част, когато домакините не издържаха.

За победителите най-добре се представи ветеранът Алекс Мумбру, който се отчете със 17 точки.

След това поражение Барса заема 4-ото място с 13 победи и 5 поражения, а Билбао Баскет е на 9-ото място с 9 победи и 10 поражения.

Каталунците бяха без Джъстин Долман, който е поредният състезател на тима с контузия и ще е извън игра около 10 дни.