Отборът на Реал Мадрид малко по малко възвръща естествения си шампионски ритъм. "Белите" най-после записаха победа на собствения си стадион "Сантиаго Бернабеу" от началото на сезона, след като се наложиха над Еспаньол с 2:0 в последния мач от 7-ия кръг на  Ла Лига. Иско изкова успеха на „белите”, реализирайки и двете попадения в срещата. Мегазвездата на "Кралския клуб" Кристиано Роналдо пък все още няма нито едно попадение на сметката си в испанското първенство.

Реал Мадрид - Еспаньол

източник: Gulliver/Getty Images

Още в първата минута на двубоя Иско се озова очи в очи с вратаря Пау Лопес. Футболистът на „белите” шутира, но стражът на гостите внимаваше и отрази удара му.

Натискът на мадридчани продължи и в 25-ата минута Серхио Рамос изпусна нов отличен шанс да изведе тима си напред в резултата. Защитникът на мадридчани засече центриране от корнер с глава, но отново Лопес се отличи със страхотно спасяване.

Непрекъснатите атаки на „лос меренгес” дадоха резултат в 30-ата минута. Кристиано Роналдо с чудесен извеждащ пас намери Иско, който бързо напредна в наказателното поле, където от близо разстреля вратата на гостите от Барселона за 1:0.

Само минута по-късно главният виновник за първото попадение в срещата Кристиано Роналдо можеше да удвои резултата, но опитът му премина над напречната греда. Отново той в 33-ата минута овладя топката в наказателното поле и мощно изстреля топката към средата на вратата. Обещаващият му опит обаче беше париран от Лопес.

В 44-ата минута бе и първата по-опасна ситуация пред вратата на Кейлор Навас. Жерард Морено пробва да прониже мрежата на домакините и да възвърне равенството, но топката единствено разстресе левия страничен стълб.

В началните минути на втората част гостите продължиха да търсят изравнителното попадение. В 50-ата минута отново се наложи намесата на Кейлор Навас, който успя да откаже Марк Наваро, който си освободи пространство в наказателното поле и стреля бързо към вратата на „лос меренгес” .

Въпреки че мадридчани допускаха множество грешки през второто полувреме, гостите от Каталуния така и не се възползваха от тях. В крайна сметка се стигна до ново попадение във вратата на Лопес, което сложи край на интригата в двубоя. В 77-ата минута отново Иско, изведен от Марко Асенсио в наказателното поле, хладнокръвно прати топката в долния десен ъгъл на Еспаньол за 2:0.

Реал остава на 7 точки зад лидера в класирането Барселона, но се изкачи на петата позиция с актив от 14 пункта. Еспаньол заема 14-ата позиция с 8.