Реал Мадрид победи Севиля у дома с 4:1 в двубой от предпоследния 37-ми кръг на испанското първенство. Два гола за успеха реализира Кристиано Роналдо, а по един път се разписаха Начо и Тони Кроос,  но първото попадение в мача беше доста противоречиво. За Севиля точен беше Стеван Йоветич през втората част.

Реал Мадрид успя да забърка сериозно противоречие с първото си попадение в двубоя. Централният защитник Начо Фернандес откри резултата в 11-ата минута при, меко казано, дискусионно изпълнение на пряк свободен удар.

Ситуацията при гола на Начо

Съдията Ундиано Майенко също изигра немалка роля в куриозната случка, която бързо предизвика негативни коментари в мрежата.

В случая Марко Асенсио изработи нарушение точно пред дъгата и още докато лежеше на земята, неговият съотборник Фернандес се възползва и изпълни.

Това се случи буквално секунда или две след съдийския сигнал за фаула, а в същия миг играч на Севиля помагаше на Асенсио да се изправи.

Севиля отвърна с удар на Йоветич, но топката нацели гредата, отново той пробва и рефлекса на Навас, но той беше на мястото си.

Три за Неймар, три за Барса и гонитбата продължава

В 23-ата минута Хамес Родригес стреля опасно, но вратарят на Севиля беше на мястото си, избивайки кълбото, до което стигна Роналдо и вкара поредния си гол в първенството, правейки резултата 2:0 в полза на "белия балет".

Севиля отвърна с втора греда. Отново Йоветич беше на голова позиция в 40-ата минута, но пропусна да се разпише.

Все пак в 49-ата минута той беше точен и върна надеждите на севилци поне за равенство като с далечен удар той не остави шанс на Навас.

В 78-ата минута на срещата Реал стигна и до трети гол, отново звездата на "белия балет" Кристиано Роналдо се разписа като от 12 метра не сбърка, след като бранителите на Севиля не успяха да му се противопоставят. Дойде време и за четвърто попадение на Реал, а този път точен беше Тони Кроос в 84-ата минута.

Така след успеха Реал е на второто място след Барселона, с еднакъв точков актив с каталунците - 87, но с мач по-малко от Барса.