Атлетико Мадрид имаше трудно начало на сезона в Примера дивисион, тъй като трябваше да стартира с три последователни гостувания в първите три кръга.

Все пак след първите шест кръга Атлетико Мадрид е на втора позиция с 14 точки. Отборът е без загуба, а вече минаха две от тежките му гостувания на Валенсия и Атлетик Билбао.

Последният път, в който Атлетико Мадрид се намира на второ място след шестия кръг е през сезон 2013/14, когато в крайна сметка „дюшекчиите“ спечелиха шампионската титла в Ла Лига. През кампанията след първите шест кръга Атлетико Мадрид е с равни точки с лидера Барселона. В края на сезона отборът от испанската столица спечели десета шампионска титла в своята история.

Чоло с най-слаб старт в Шампионска лига

Оттогава Атлетико Мадрид никога не се е намирал на второ място в класирането след изиграването на първите шест кръга.