Испанският шампион Реал Мадрид продължава с лутащото си представяне в елита на Испания, след като „кралете” записаха равенство – 1:1, при визитата си на Виляреал на „Естадио де Ла Серамика”. Срещата за „кралския клуб” тръгна превъзходно, след като във втората минута Мариано Диас откри резултата, но Жерар Морено от дузпа в 75-ата минута подели точките между двата отбора. Така мадридчани във втори пореден мач Примера дивисион не могат да стигнат до победата, след като преди паузата регистрираха загуба с 1:4 от Валенсия  след три отсъдени дузпи срещу мадридския гранд.

20 снимки

Зинедин Зидан залага на Лукас Васкес, Мариано Диас и Еден Азар в предни позиции. Възстановеният Начо си партнира с Рафаел Варан в центъра на защитата при отсъствието на капитана Серхио Рамос. Мартин Йодегор пък влезе в халфовата линия на „белите“.

Реал щурмува вратата на домакините от първата минута и след две мадридистите откриха резултата. Дани Карвахал центрира отдясно топката, а Мариано с глава порази Асенхо. Домакините имаха претенции за игра с ръка и засада, като страничният рефер вдигна флага си в хода на атаката, после го свали след секунда и стана голямо объркване на "Ла Серамика", ала в крайна сметка голът беше зачетен.

Срещата продължи равностойно, като двата отбора се впуснаха в здрава борба в центъра на терена. В 20-ата минута Жерард Морено центрира и Дани Парехо насочи с глава над гредата. Пет по-късно Ману Тригерос бе намерен с центриране в полето на Реал, но ударът му бе блокира след намеса на Варан.

Втората част на "Ла Серамика" видя в своето начало опасност за Виляреал, предизвикана от хаос в отбраната на Реал. Гостите не изнесоха топката умело, а Морено открадна и шутира, но кълбото премина край страничния стълб на Тибо Куртоа.  В 70-ата „жълтата подводница“ направи нов голям пропуск. Саму Чуквуезе извади топката в наказателното поле за Парехо, който стреля моментално с вътрешен удар, но го направи много неточно въпреки фронталната си позиция.

Скоростта на Виляреал даде резултат четвърт час преди края. Саму Чуквуезе бе изведен зад гърба на защитата на Реал, а вратарят Куртоа го повали на земята и ясно имаше съприкосновение, което даде повод на Ернандес Ернандес да посочи бялата точка. Зад топката застана Жерар Морено, който стреля силно с левия крак в долния десен ъгъл на Куртоа и изравни резултата.

В 82-ата минута Модрич и Кроос продължиха със странните си действия на терена. Двамата сбъркаха пред полето на Реал при разиграване, а Ибора взе топката, но сетна намеса на Рафаел Варан лиши Реал от допускане на втори гол във вратата си в рамките на няколко минути. В добавеното време на срещата отдаденият под наем от Реал във Виляреал - Такефусе Кубо, можеше да направи пълен обрат, но ударът му бе спасен от Куртоа.

Виляреал: Серхио Асенхо – Марио Гаспар, Раул Албиол, Пау Торес, Алфонсо Педраса – Ману Тригерос, Висенте Ибора, Дани Парехо – Жерар Морено, Карлос Бака, Мой Гомес​

Реал Мадрид: Тибо Куртоа – Даниел Каравахал, Начо Фернандес, Рафаел Варан, Ферлан Менди – Лука Модрич, Тони Кроос, Мартин Йодегаард – Еден Азар, Мариано Диас, Лукас Васкес