Испанският шампион Реал Мадрид изпусна първи точки за сезона, след като се провали в домакинството си на Осасуна в мач от седмия кръг на Ла Лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в страхотен спектакъл. Винисиус Жуниор откри в 42-ата, но Кике Гарсия изравни в 50-ата минута с чудесен гол. Голямата звезда на столичани Карим Бензема, който се завърна в игра, се превърна в големия грешник, след като изпусна дузпа в 79-ата минута, а гостите останаха с човек по-малко в същата ситуация, тъй като Давид Гарсия беше изгонен с директен червен картон.

Gulliver/GettyImages
37 снимки

По този начин след шест победи в първите си шест двубоя "кралете" записаха първо равенство и пропуснаха възможността да се завърнат на върха. Възпитаниците на Карло Анчелоти все пак се изравниха с най-големия си съперник Барселона с по 19 точки и остават на втората позиция заради по-лошата си голова разлика. Осасуна пък продължава със страхотното си представяне и остава на отличната шеста позиция с 13 точки в актива си. В следващия кръг "белите" гостуват на Хетафе, но преди това имат домакинство на Шахтьор Донецк в Шампионска лига, докато Осасуна приема Валенсия в първенството.

КЛАСИРАНЕ В ЛА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Домакините стартираха с опит за натиск и организираха няколко атаки, но гостите съумяха да опазят вратата си.

В 28-ата минута Йон Монкайола отправи първия удар по посока на Андрий Лунин, който пазеше за Реал за първи път на „Сантиаго Бернабеу“, от дистанция, но право в ръцете на стража.

Минута по-късно Винисиус Жуниор получи отляво в наказателното поле и шутира технично, но в ръцете на вратаря Серхио Ерера.

БГНЕС / BGNES
32 снимки

В 33-ата минута Мой Гомес напредна и успя да намери Абдесамад Езалзузи, който стреля по диагонала, но топката мина покрай дясната греда на Лунин.

Реал обаче вдигна темпото към края на полувремето. В 41-ата минута Винисиус се откъсна от защитата и намери Бензема, а той стреля, но красивият удар не намери целта.

Три минути преди почивката домакините успяха да поведат. Винисиус получи от Дейвид Алаба отляво на наказателното поле и центрира, но нито Антонио Рюдигер, нито Бензема успяха да стигнат до топката, но изненада вратаря Ерера и тя попадна във вратата му за 1:0.

Пет минути след началото на втората част обаче Осасуна успя да изравни резултата. Унай Гарсия центрира отдясно в наказателното поле, където Кике Гарсия по великолепен начин засече с глава насочи топката над Лунин за 1:1.

Попадението изненада „белите“ и много бързо след това те можеха да получат и втори гол, след като се стигна до разбъркване в наказателното поле, но не и до точен удар.

Малко след това на терена за домакините се появиха Федерико Валверде и Едуардо Камавинга, които замениха Орелиен Чуамени и Дани Себайос.

В 57-ата минута Дейвид Алаба стреля от пряк свободен удар на опасна позиция пред наказателното поле, но топката прелетя покрай лявата греда Ерера.

Четири минути по-късно Реал беше близо до втори гол. Бензема изведе отлично Родриго зад защитата на Осасуна отляво в наказателното поле, но бразилецът стреля над гредата.

В 66-ата минута Родриго стреля от дистанция, но във вратаря.

Само минута по-късно Даниел Карвахал центрира отдясно в наказателното поле, където Ерера вратаря изпусна топката, но защитник успя да изчисти пред голлинията в корнер.

В 76-ата минута Бензема се свлече в наказателното поле следсъприкосновение с Давид Гарсия и всички играчи на Реал поискаха дузпа, но съдията подмина ситуацията и даде играта да продължи. Впоследствие обаче реферът беше извикан да прегреда ситуазията със системата ВАР и в крайна сметка отсъди наказателен удар, след като се видя, че Гарсия е изблъскал в гръб капитанът на домакините. Самият Гарсия пък беше изгонен с директен червен картон. Потърпевшият Бензема застана зад топката, но нацели напречната гредата и пропусна чудесен шанс да даде нов аванс на тима си.

Само две минути по-късно французинът успя да вкара топката във вратата на Ерера, но попадението беше отменено заради засада.

В последната минута от редовното време Мой Гомес шутира опасно от воле от дистанция, но топката профуча покрай лявата на Лунин.

Във втората минута от добавеното време резервата Мариано Диас засече с глава центриране отдясно в наказателното, но топката премина над напречната греда. Две минути след това същото направи и Бензема.

До края на мача пресата на Реал не успя да даде резултат и изпуснаха първи точки за сезона.

FT | РЕАЛ МАДРИД – ОСАСУНА  1:1

1:0 Винисус Жуниор 42'

1:1 Кике Гарсия 50'

Пропусната дузпа: Карим Бензема (Реал Мадрид) 79'

Червен картон: Давид Гарсия (Осасуна) 78'