Барселона спечели с 2:0 срещу третодивизионния Корнея в гостуването си от 1/16-финалите за Купата на краля.

Каталунците бяха принудени да играят 120 минути, след като непретенциозните им съперници оказаха изключително силен отпор и надскочиха своите възможности, макар и срещу голяма част от резервите на Роналд Куман.

Резултатът бе открит от Усман Дембеле в 93-ата минута. Крайното 2:0 бе оформено от Мартин Брайтуайт в последните секунди.

Въпреки поражението, Корнея ще се запомни с отстраняването на Атлетико Мадрид в предишната фаза на турнира, надвивайки „дюшекчийте“ с 1:0.

Първите 10 минути преминаха динамично с разменен натиск от двете страни. Домакините опитаха да изненадат съперниците си в началото с три поредни ъглови удара, но отбраната на Барса се справи и впоследствие изнесе играта напред.

В следващите 15 минути равностойната игра се завърна. Барселона опитваше пробиви в наказателното поле, но всички подстъпи към вратата бяха блокирани или избивани. Корнея от своя страна отвърна с нови два корнера, но те не доведоха до опасност.

В 26-ата минута Тринкао нанесе първия изстрел за своя тим към очертанията, но той прелетя високо над напречната греда.

В 33-ата минута Пянич изпълни заучено ъглов удар, пращайки топката към дъгата на наказателното поле, където Тринкао засече от воле, но Рамон Хуан улови.

120 секунди по-късно Медина изпълни пряк свободен удар, след който Мартин засече с глава, но коженото кълбо мина над вратата.

В 38-ата минута Естейес изрита Араухо в пеналтерията и съдията посочи бялата точка. Миралем Пянич се нагърби с отговорността да изпълни дузпата, но изпълнението му в долния десен ъгъл бе отразено от Хуан.

В 58-ата минута центриране от свободен удар намери зад отбраната Гризман, който от въздуха нанесе удар, ала той профуча над горната греда от близка дистанция.

Само минутка по-късно Медина шутира опасно от далеч към левия ъгъл, но Нето се прояви блестящо.

В 72-ата минута Чики се озова на десния фланг, навлезе лека навътре и изпрати топката по земя към очертанията, но Нето не бе затруднен.

6 минути след това Барселона получи втора дузпа. При включване на Ленгле в наказателното поле французинът получи изритване в главата и главният съдия посочи 11-те метра. Дембеле се засиви от бялата точка, но изпрати топката директно в центъра у Хуан.

В 88-ата минута Миралем Пянич оправи прецизен удар от 15 метра, но Хуан изби със сетни усилия.

В 93-ата минута Лангле се извиси над всичко след корнер и оправи много опасен удар, но той мина агонизиращо близо до левия страничен стълб.

Във втората минута на първото продължение Усман Дембеле получи топката фронтално на около 20 метра пред вратата и изпрати брутален изстрел с десния крак към горния ляв ъгъл, матирайки Хуан за 0:1.

В 109-ата минута Медина шутира отдалеч, но право в сигурните ръце на Нето.

В 122-ата минута Мартин Брайтуайт оформи крайното 0:2, след като се оказа сам срещу вратаря, изведен от Педри.