Атлетико Мадрид и Реал Мадрид играят при резултат 0:1 в дербито на Мадрид, мачът започна в 22:00 часа и в Gong.bg ще проследим на живо всичко най-интересно за вас. Стадион "Метрополитано" ще бъде домакин на това очаквано събитие, което събира две от най-силните испански футболни школи.

Мачът започна при равностойна игра, като Реал пое контрола над топката в първите минути. Въпреки доминацията на „белите“ във владението, сериозни опасности пред вратите липсваха. Атлетико Мадрид също успяваше да задържа добре защитната си линия, като и двата отбора се фокусираха върху битката в средата на терена.

Първата опасност в мача дойде в 10-ата минута, когато Хулиан Алварес от Атлетико Мадрид нахлу с впечатляващ слалом в наказателното поле. Той отправи удар по земя към средата на вратата, но стражът на Реал Мадрид демонстрира чудесна реакция и успя да спаси.

В 17-ата минута Реал Мадрид отговори с отлична атака. Точен пас намери Федерико Валверде непокрит, а уругваецът не се поколеба да отправи мощен изстрел от дистанция към левия ъгъл. Ян Облак обаче показа класа и спаси удара.

В 36-ата минута Джуд Белингам имаше чудесна възможност да открие резултата, след като овладя подаване на ръба на наказателното поле. Английският халф завърши атаката с удар в долния десен ъгъл, но не успя да вложи достатъчно сила в удара си, което позволи на Ян Облак да спаси с лекота.

Второто полувреме на дербито между Атлетико Мадрид и Реал Мадрид започна ударно. В 51-ата минута Родриго от Реал получи прецизно подаване на ръба на наказателното поле и моментално отправи мощен удар към вратата. За съжаление, ударът му прелетя на сантиметри над напречната греда.

В 64-ата минута, Едер Милитао отбеляза гол за Реал Мадрид, след като получи топката в наказателното поле. Бразилецът намери добра позиция и отправи удар, който беше отклонен, но все пак мина покрай Ян Облак. Резултатът вече е 1:0 за "белия балет'.

LIVE! Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 0:1

Стадион: Метрополитано

Рефер: М. Бускетс Ферер