Атлетико и Реал завършиха мача с резултат 1:1. В зрелищен мач, който предложи на зрителите множество възможности и обрати, Анхел Кореа от Атлетико успя да изравни резултата в последните минути, след като Реал откри резултата чрез Едер Милитао.

След мача, класирането в Ла Лига остава интригуващо. Реал Мадрид заема второто място с 20 точки, докато Атлетико е трети с 15 точки. В момента лидер в класирането е Барселона с 21 точки.

Мачът започна с равностойна игра, в която Реал пое контрола над топката, но без да създава сериозни опасности. Първата реална възможност дойде в 10-ата минута, когато Хулиан Алварес от Атлетико нахлу в наказателното поле, но ударът му бе успешно спасен от Тибо Куртоа.

С течение на времето Реал също показа своята сила. В 17-ата минута Федерико Валверде отправи мощен удар, който отново бе отразен от Ян Облак. Първото полувреме завърши без голове, но с нарастващо напрежение.

Второто полувреме започна с нова енергия. В 64-ата минута Едер Милитао откри резултата за Реал Мадрид, след като получи топката в наказателното поле и отправи удар, който мина покрай Облак. Напрежението на терена нарасна, особено след като в 90-ата минута съдията Матео Бускетс Ферер показа червен картон на Маркос Йоренте след преглед с VAR.

Въпреки това, Атлетико не се предаде и в последната минута на добавеното време, Анхел Кореа вкара изравнителния гол след прецизно подаване. Празненствата обаче бяха спряни, когато асистент съдията вдигна флага за засада. Ситуацията обаче бе проверена от VAR и голът беше зачетен, с което радостта на играчите на Атлетико бе оправдана.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Мачът започна при равностойна игра, като Реал пое контрола над топката в първите минути. Въпреки доминацията на „белите“ във владението, сериозни опасности пред вратите липсваха. Атлетико Мадрид също успяваше да задържа добре защитната си линия, като и двата отбора се фокусираха върху битката в средата на терена.

Първата опасност в мача дойде в 10-ата минута, когато Хулиан Алварес от Атлетико Мадрид нахлу с впечатляващ слалом в наказателното поле. Той отправи удар по земя към средата на вратата, но стражът на Реал Мадрид демонстрира чудесна реакция и успя да спаси.

В 17-ата минута Реал Мадрид отговори с отлична атака. Точен пас намери Федерико Валверде непокрит, а уругваецът не се поколеба да отправи мощен изстрел от дистанция към левия ъгъл. Ян Облак обаче показа класа и спаси удара.

В 36-ата минута Джуд Белингам имаше чудесна възможност да открие резултата, след като овладя подаване на ръба на наказателното поле. Английският халф завърши атаката с удар в долния десен ъгъл, но не успя да вложи достатъчно сила в удара си, което позволи на Ян Облак да спаси с лекота.

Второто полувреме на дербито между Атлетико Мадрид и Реал Мадрид започна ударно. В 51-ата минута Родриго от Реал получи прецизно подаване на ръба на наказателното поле и моментално отправи мощен удар към вратата. За съжаление, ударът му прелетя на сантиметри над напречната греда.

В 64-ата минута, Едер Милитао отбеляза гол за Реал Мадрид, след като получи топката в наказателното поле. Бразилецът намери добра позиция и отправи удар, който беше отклонен, но все пак мина покрай Ян Облак. Резултатът вече е 1:0 за "белия балет'.

Тибо Куртоа се оплака, че е бил замерен с предмети и съдията временно спря играта. Коке се опитва да успокои привържениците на Атлетико, а играчите сега напуснаха терена.

Играта отново е подновена след прекъсването.

В 73-ата минута Винисиус пропусна огромна възможност за Реал. Той насочи топката към долния десен ъгъл, но Ян Облак направи зашеметяващо спасяване.

В 82-рата минута Самуел Диаш Лино от Атлетико Мадрид успя да преодолее двама защитници и изстреля топката към вратата. Тибо Куртоа обаче демонстрира страхотна реакция, спасявайки удара, който бе насочен към горния ляв ъгъл.

В последните секунди на мача между Атлетико Мадрид и Реал Мадрид, Антоан Гризман изпълни свободен удар, който мина на сантиметри над напречната греда, пропускайки чудесен шанс за изравняване. Въпреки това, надеждите на Атлетико се съживиха, когато Анхел Кореа вкара гол, след като бе намерен в наказателното поле. Асистент съдията вдигна флага за засада и играта беше спряна. Главният съдия Матео Бускетс Ферер реши да се консултира с VAR, а след прегледа обяви, че голът е зачетен.

Нова спорна ситуацията в 98 минута, когато съдията даде сигнал за преглед на ситуацията с VAR, след като Маркос Йоренте направи грубо влизане срещу свой съперник. Макар да получи жълт картон, той изглеждаше недоволен от решението. След прегледа, съдията реши да отмени жълтия картон и вместо това размаха директно червения цвят, което принуди Йоренте да напусне игралното поле

FT! Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 1:1

0:1 Милитао 64'

1:1 Кореа 90+5

Стадион: Метрополитано

Рефер: М. Бускетс Ферер