Старши треньорът на Реал Мадрид Зиденин Зидан обяви група от 19 футболисти за предстоящото домакинство на Севиля днес от 21:00 часа.

Един от ключовите играчи на “белите” Марсело получи почивка от френския наставник, а Пепе, Гарет Бейл и Дани Карвахал са контузени.

Зидан: С Бейл ще караме ден за ден

Реал приема Севиля на “Сантиаго Бернабеу” в мач от 37-ия кръг на Ла Лига. Очаква се сблсъсъкът да бъде зрелищен, тъй като “белите” се борят с вечния съперник Барселона за лидерската позиция, а възпитаниците на Хорхе Сампаоли със сигурност искат да изместят Атлетико Мадрид от третата позиция и така да си осигурят място в групите на Шампионската лига.

Барса или Реал - развръзката в Ла Лига

В момент мадридчани се намират на второто място в класирането с 84 точки, колкото имат и каталунците. Севиля пък е на четвъртото с 69 пункта.