Отборът на Реал Мадрид се наложи с 5:2 при домакинството си на Реал Сосиедад от 23-ия кръг на Ла Лига. Така „белите“ се завърнаха към победите след ремито с Леванте в предходния кръг и загряха подобаващо за домакинството на ПСЖ от осминафиналите на Шампионската лига.

Съществен принос за изразителния успех на действащия шампион на Примера имаше голямата звезда Кристиано Роналдо. Петкратният носител на „Златна топка“ реализира първи хеттрик за сезона и асисистира за първия гол на Лукас Васкес. Тони Кроос също се разписа веднъж.

За гостите на стадион „Сантиаго Бернабеу“ попаденията реализираха Йон Баутиста Оргийес и бившият играч на „лос бланкос“ Асиер Ияраменди.

Зидан: Наясно съм кой ще играе срещу ПСЖ

В класирането Реал Мадрид, който е с мач по-малко, тъй като все още не е изиграл отложената среща с Леганес от 16-ия кръг, измести Валенсия на третото място с 42 точки. „Прилепите“ обаче тепърва ще премерят сили с Леванте в сблъсъка си от 23-ия кръг. Това ще се случи в неделя и при успех отново ще се върнат на точка пред „балета“. Същевременно Сосиедад е 14-и с 26 пункта.

Първото полувреме премина при пълно превъзходство на Реал Мадрид, а „белите“ откриха резултата в 47-ата секунда. Кристиано Роналдо проби отляво и центрира много прецизно, сервирайки топката на главата на Лукас Васкес. За него остана само да открие за 1:0.

Преднината на Кралския клуб можеше да бъде удвоена в седмата минута, но късметът покри Сосиедад. Карим Бензема овладя подаване в наказателното поле, но изстрелът му се спря в левия стълб.

Атаките на Роналдо и компания продължиха, а в 25-ата минута домакините претендираха за дузпа срещу Роналдо, но съдията подмина претенциите. Все пак вторият гол не закъсня. Марсело пое отляво в 27-ата минута и пусна хитро към Кристиано Роналдо, който чакаше около точката за дузпата. Португалецът без да се суети набързо покачи на 2:0.

Отново гредата спаси гостите в 33-ата минута, когато Роналдо излезе на стрелкова позиция, но пак левият стълб се оказа щастлив за Сосиедад.

Преднината на „балета“ стана класическа в 34-ата минута. При хубава атака, този път отдясно, Лукас Васкес пусна наляво към Тони Кроос, който от дъгата на наказателното поле направо засече за 3:0.

Три минути по-късно гостите инкасираха и четвърти гол. Лука Модрич центрира от корнер отляво, а Роналдо бе оставен непокрит и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на Рули за 4:0.

След почивката Сосиедад се посъбуди, а Хуанми разтресе левия стълб на вратата на Кейлор Навас в 52-ата минута, след удар с глава при центриране от корнер.

Добрата игра на гостите продължи и Асиер Ияраменди бе близо до отбелязване в 69-ата минута от фаул, но ударът му мина над напречната греда. Сосиедад все пак стигна до попадение в 74-ата минута. Йон Баутиста Оргийес овладя добро подаване, напредна отляво в пеналта и прати удар под диагонал за 1:4.

Кристиано Роналдо обаче бързо охлади емоциите, оформяйки хеттрика си. В 80-ата минута Гарет Бейл стреля от границата на наказателното поле, а Рули изби. За негово нещастие топката попадна в дебнещия португалец, който покачи на 5:1.

Асиер Ияраменди все пак отбеляза гол във вратата на Кралския клуб в 83-ата минута. След центриране от фаул отляво и последвало разиграване в наказателното поле, топката попадна в халфа, който съумя да засече точно за 2:5.

В следващия кръг на испанския шампионат Реал Мадрид гостува на Бетис, а Сосиедад има домакинство на Леванте. Преди тези мачове и двата състава имат своите евробитки. „Кралете“ ще приемат ПСЖ на 14 февруари в двубой от осминафиналите на Шампионската лига, а Сосиедад посреща Залцбург ден по-късно в първия шестандесетинафинал на Лига Европа.