Реал Мадрид успя да победи Отбора на звездите на МЛС след дузпи в приятелска среща в Чикаго, САЩ. В редовното време двата тима завършиха при резултат 1:1, а “белите” пропуснаха множество възможности да си осигурят успеха. Борха Майорал реализира първото попадение в срещата в 36-ата минута, откривайки в полза на мадридчани, но в 86-ата Дом Дуйър изравни. Това доведе и до изпълнението на дузпи, които в крайна сметка решиха двубоя в полза на “Кралския клуб”.

Тотална доминация за “белите” през първата част и много пропуски пред вратата на съперника. В 22-ата минута Марко Асенсио бе изведен в наказателното поле и стреля, но там Тим Хауърд се отличи с добра намеса. Две минути по-късно отново стражът трябваше да спасява положението, след като Иско опита да застраши вратата му с прехвърлящ удар.

Манчестър Юнайтед загря с победа за Реал Мадрид

В 36-ата минута домакините пропиляха най-добрата си възможност от началото на мача. След бъза контраатака Давид Вийя получи топката в наказателното поле и опита удар, но Кейлор Навас изигра решителната си роля и до гол не се стигна.

След куп пропуски през първата част, постоянните атаки на “белите” най-после дадоха резултат в 59-ата минута на срещата. Борха Мойорал бе изведен в пеналта, а след това хладнокръвно изпрати топката в мрежата на Хауърд за 1:0. В 68-ата минута Бейл пропусна да удвои за тима си, след като негов удар срещна гредата.

Последва леко активизиране в редиците на домакините, което доведе и до изравнителния гол в 86-ата минута. Макарти успя да засече центрирана топка от корнер. Кълбото срещна гредата, но при добавката Дом Дуайър не сбърка и изравни за 1:1.

Двата тима не успяха да се победят до края на редовното време, което доведе и до изпълнението на дузпи. Там испанците не допуснаха нито една грешка и след пропуски на Дуйър и Джовани дос Сантос се поздравиха с победата.

Това бе и последната контрола на Реал преди мача им срещу Манчестър Юнайтед за Суперкупата на Европа, който е на 8 август.