Барселона показа добра игра и заслужено успя да спечели срещу Бетис в 2:1 на „Бенито Вийямарин“ в отложен двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Рафиня откри резултата в 65-а минута. Роберт Левандовски успя да наниже втори гол в 80-а минута. Жул Кунде си вкара автогол, с което оформи крайният резултат.

30 снимки

Барселона веднага пое контрол върху играта, но първото по-сериозно положение беше за „вердибланкос“ в 10-ата минута. Тогава Луис Енрике стреля, като Балде блокира удара. Така топката мина застрашително покрай вратата и излезе за корнер.

Две минути по-късно Иглесиас се опита да си изпроси дузпа след сблъсък с Жул Кунде, но съдията не му обърна внимание. След още две минути Левандовски се опита да се разпише с глава при центриране от корнер, но не насочи добре топката.

В 18-ата минута Педри се справи с двама защитници на домакините, но Руи Силва излезе и улови топката. Иглесиас веднага отговори с шут, който обаче беше много разочароващ.

В 32-рата минута Серхио Каналес беше намерен непокрит в наказателното поле, но Кунде успя да блокира изстрела му. Минута след това Рафиня се разписа, но при вдигнат флаг за засада.

Така първата част приключи без точен удар. Той обаче дойде още в началото на второто полувреме, когато на Силва му се наложи да спаси шут на Педри.

В 56-ата минута Набил Фекир също стреля точно, но в ръцете на Марк-Андре тер Стеген. В следващите минути Рафиня на два пъти се строполи в наказателното поле без реферът да посочи бялата точка.

Високото темпо, наложено от гостите, даде своя резултат в 65-а минута. След хубав пробив на Алехандро Балде отляво, той успя да намери с перфектно центриране Рафиня на задната греда, който на празна врата не сгреши за 1:0.

В 80-а минута хората на Шави успяха да убият окончателно интригата. След ъглов удар Араухо отклони за Левандовски, който овладя добре и с второто си докосване разстреля Силва от точката на дузпата за 2:0.

Само пет миунути по-късно обаче, сякаш от нищото, Бетис върна гол. След флангова атака и центриране в грешник се превърна Жул Кунде, който си вкара немарлив автогол.

Ето и съставите на двата тима:

Бетис: Силва, Руибал, Пецея, Фелипе, Абнер, Карвальо, Родригес, Енрике, Каналес, Фекир, Иглесиас

Барселона: Тер Стеген, Кунде, Араухо, Кристенсен, Балде, Педри, Бускетс, Де Йонг, Рафиня, Левандовски, Гави