Барселона победи Севиля с 3:0 в мач от 20-я кръг на Ла Лига. Головете за каталунците бяха дело на Жорди Алба, Гави и Рафиня. С тази победа Барселона остава първи с 53 пункта на сметката си, докато Севиля е 16-и с едва 21 точки в актива си.

В първите минути Ен Несири настъпи Серхио Бускетс, който не успя да продължи срещата, а неговото място бе заето от Франк Кеси. Барселона владееше повече топката в началото на срещата, но Севиля бе добре групиран и не оставаше празни пространства.

41 снимки

В 17-а минута Роберт Левандовски бе близо до отбелязването, след като се озова на добра позиция в наказателното поле, но Боно изби в корнер. От последвалия ъглов удар Роналд Араухо засече центрирането на Педри, но изстрелът на централния защитник профуча покрай левия страничен стълб. В 26-а минута Левандовски опита изненадващ удар от сериозна дистанция, но мощният изстрел бе отразен от Боно, който направи атрактивно спасяване с една ръка.

В следващите минути Севиля опита да пренесе играта в противниковата половина, като изтласка каталунците малко по-напред по терена, но андалусийци не успяваха да създадат нищо съществено в офанзивен план. В 42-а минута Роберт Левандовски опита центриране към Рафиня, а Гудел отклони топката с глава, но след този рикошет едва не се стигна до гол. Само корнер за Барселона!

Барселона Севиля статистика

източник: Sofascore

Първата по-сериозна опасност за второто полувреме дойде в 53-а минута, когато Жорди Алба центрира отляво, а Роберт Левандовски се извиси във въздуха, но топката му дойде висока и не успя да отправи точен удар. Само три минути след това Рафиня получи добро подаване в наказателното поле, но бразилецът реши да стреля, вместо да отклони към свой съотборник, а Боно беше подготвен и улови спокойно.

В 58-а минута Франк Кеси бе заобиколен от трима в наказателното поле, но полузащитникът задържа топката добре, а след това отклони елегантно към Жорди Алба, който не се поколеба да изстреля топката в далечния ъгъл на Боно, който не успя да реагира - 1:0 за Барселона.

В 70-а минута Жул Кунде пусна страхотно дълго подаване към Рафиня, който надбяга противника си и достави феноменален пас към Гави, а цялата защита на Севиля бе изненадана и испанският полузащитник от близка дистанция нямаше проблеми да вкара топката в мрежата - 2:0 за Барселона. Малко след това каталунците изпълниха заучено пряк свободен удар на границата на наказателното поле, при който Роберт Левандовски отправи силен удар по тревата, който премина близо до дясната греда на Боно.

В 79-а минута Жорди Алба получи пас по конец от Френки де Йонг, а левият краен бранител веднага центрира на точката на дузпата, където Рафиня връхлетя върху топката, за да я вкара във вратата на Севиля - 3:0 за Барселона. Две минути преди края на редовното време Гонсало Монтиел изпълни добре корнер, при който Лукас Окампос скочи в наказателното поле, за да засече топката от статичното положение и забоде удара си с глава право в средата, но Тер Щеген бе заел добра позиция и улови.

В добавеното време Роберт Левандовски си освободи пространство в противниковото наказателно поле и шутира с левия крак под напречната греда, но макар ударът да бе силен, бе право в Боно, който нямаше проблеми да отрази.

Стартови състави:

Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген, 18. Жорди Алба, 15. Андреас Кристенсен, 4. Роналд Араухо, 23. Жул Кунде, 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 8. Педри, 6. Гави, 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски

Треньор: Шави

Севиля: 13. Боно, 19. Маркос Акуня, 4. Карим Рекик, 6. Неманя Гудел, 22. Люик Баде, 2. Гонсало Монтиел, 18. Папе Гей, 10. Иван Ракитич, 8. Жоан Жордан, 21. Оливер Торес, 15. Юсуф Ен Несири

Треньор: Хорхе Сампаоли