Барселона завърши 1:1 в контролна среща срещу втородивизионния Химнастик, която се игра в Тарагона. Проверката бе организирана по изричното настояване на старши треньора Ернесто Валверде, който даде възможност за изява в мача на по-голяма част от футболистите, които до този момент по-рядко имаха възможност да играят в двубоите от подготовката на отбора. Барселона бе без всичките си големи звезди, които ще играят в двубоя срещу Шапекоензе за трофея „Жоан Гампер“ в понеделник.

Химнастик поведе в 11-та минута с попадение на Барейро.

Томас Вермален получи контузия малко след това и бе заменен от Марлон.

През първото полувреме играта на Барселона не спореше, а „блаугранас“ стигна до малко опасности пред вратата на съперника, които бяха пропуснати от Серхи Сампер и Серхи Роберто.

През второто полувреме Ернесто Валверде направи много промени, а играта на отбора се подобри значително.

Второто полувреме започна с възможност Химнастик да удвои преднината си, но Тер Стеген спаси удар на Мунис.

Жерар Деулофеу направи два много сериозни пропуска, но се понрави с изпълненията си.

Барселона стигна до изравнителното попадение в срещата в 79-та минута. Пако Алкасер с чудесен удар от фаул изпрати топката във вратата на Димитриевски.

В края на мача Мунир Ел Хадади можеше да донесе победата за Барселона след много добър пас, който получи от Денис Суарес, но завършващият удар на нападателя не бе прецизен.

Барселона: Яспер Силесен (46‘ Тер Стеген), Семедо (65‘ Дъглас), Масчерано, Вермален (11‘ Марлон), Дин (65‘ Жорди Алба), Сампер (65‘ Деулофеу), Серхи Роберто, Аленя (65‘ Андре Гомеш), Арда Туран (46‘ Мунир Ел Хадади), Пако Алкасер, Денис Суарес.