Севиля победи с 2:1 Арсенал, но не спечели финала на приятелския турнир "Емиратс Къп" в Лондон. "Артилеристите" се оказаха с трофея, след странно правило.

Според правилата на надпреварата за успех се дават по 3 точки, както и по 1 точка за всеки отбелязан гол. След успех над Бенфика вчера, лондончани финишираха с 9 точки, колкото събраха и испанците след победата си с 1:0 над РБ (Лайпциг) в събота, а и головата ралика на съперниците се оказа еднаква.

Арсенал обаче триумфира като краен победител, защото има предимство в броя отбелязани попадения - 6 срещу 3 за Севиля. Парадоксалното е, че севилци единствени спечелиха и двата си мача, но не взеха купата.

Головете паднаха пред втората част, а новото попълнение на английския отбор Александър Лаказет се разписа при първото си участие в титулярния състав.

Хоакин Корея изведе испанците напред в резултата четири минути след почивката с точен удар покрай Петер Чех.

"Артилеристите" се добраха до равенството в 62-ата минута, когато Лаказет се разписа след асистенция на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Седем минути след това севилци достигнаха до успеха с гол на Стивън Нзонзи, който е бивш играч на английския Стоук Сити.

Испанският младежки национал Ектор Бейерин, който получи по-дълга почивка заради ангажиментите си с "ла фурия", изигра първия си мач с екипа на Арсенал по време на предсезонната подготовка.