Валенсия съумя да се затвърди в челното каре на испанската Ла Лига, след като успя да преодолее в нелек мач гостуващия Бетис с 2:0.

Валенсия има 53 точки и е на четвъртата позиция, зад лидера Барса с 69, Атлетико М с 61 и Реал М с 54. Пети след валенсианците пък е Севиля с 45.

Двубоят от 27-ия кръг се очертаваше труден за „прилепите“, като андалусийците дойдоха на „Местая“ с амбиция да си тръгнат с точка или три.

Много хубав далечен пас на Гонсало Гедеш, обаче, изпроводи топката през половината терен към Родриго, той се освободи добре и силният му удар порази целта за 1:0 в 23-ата минута.

В 37-ата минута другият централен нападател на Валенсия Санти Мина се контузи и трябваше принудително да бъде сменен от Симоне Дзадза.

Италианецът прояви головите си умения в 47-ата минута, след като бе намерен по конец от Жофри Кондогбия - и 2:0.

В 57-ата минута Хоакин затрудни максимално от фаул вратаря на Валенсия Нето, но и той се прояви перфектно, избивайки от долния си ляв ъгъл.

Гол на Марк Бартра за Бетис не бе зачетен в 76-ата минута, след като бе маркирано нарушение преди това. До края на мача двамата вратари Антонио Адан на Бетис и Нето на Валенсия имаха по още една чудесна изява, за да предотвратят промяната на резултата – 2:0 за Валенсия.