Валенсия постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Еспаньол от 31-ия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение в срещата бе дело на Родриго още в 7-та минута. По този начин „прилепите“ се възползваха от равенството в мадридското дерби и изпревариха Реал в класирането.

Валенсия поведе в резултата в 7-та минута, когато Гонсало Гедеш направи добър пробив по левия фланг, финтира един играч на Еспаньол, след което сложи топката на главата на Родриго, който отблизо не пропусна да вкара.

Еспаньол можеше бързо да изравни резултата в 11-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Валенсия Херард Морено стреля с глава, но Нето успя да спаси.

Гонсало Гедеш бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Еспаньол в 31-та минута, но завършващият му удар бе изключително слаб и бе спасен без проблеми от Пау Лопес.

Играчите на Валенсия направиха нов много сериозен пропуск в 32-та минута. Пау Лопес направи чудесно спасяване и отрази удара на Мартин Монтоя.

Родриго стреля с глава в 58-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Пау Лопес.

След тази победа Валенсия се изкачи на трето място в класирането с актив от 65 точки, докато Реал Мадрид е четвърти с 64 точки, а Атлетико Мадрид е втори с 68 точки. Еспаньол е четиринайсти с 36 точки.