Съкрушителен, дори и може би фатален удар претърпяха амбициите на Барселона за спечелване на титлата в Испания. Вместо да се възползват от хикса в мадридското дерби между Реал и Атлетико, каталунците допуснаха загуба от Малага в гостуването си на юг и така увеличиха изоставането си от първото място.

А болката за момчетата на Луис Енрике е още по-голяма, тъй като поражението с 0:2 дойде след гол на юношата на клуба Сандро Рамирес в 32-та минута, който беше даден на "Ла Росаледа" през миналото лято, а в края Джони само оформи крайния резултат. За да е още по-голяма горчилката, Неймар беше изгонен с втори жълт картон в средата на втората част.

Барса започна по-активно и търсеше ранно попадение. В 13-та минута страхотна голова атака на тима беше спряна с несъществуваща засада на Луис Суарес. А малко по-късно уругваецът излезе сам срещу вратаря Карлос Камени, но изстрелът му беше спасен с една ръка от камерунския страж.

Последваха още няколко интересни ситуации пред вратата на Малага, но Лео Меси и Андре Гомеш не можаха да се възползват от тях, а в 22-та минута Ресио от състава на домакините не се възползва от подарък на вратаря Марк-Андре Тер Стеген.

В 32-та минута на двубоя падна и единственият гол в този мач. Тогава Хуан Карлос пусна пас през половината терен към Сандро Рамирес, който надбяга с лекота тромавия като товарен влак Жереми Матийо и с удар покрай Тер Стеген откри резултата.

До почивката каталунците имаха един шанс да изравнят, но пасивният Андре Гомеш и Жереми Матийо не можаха да засекат едно опасно центриране от корнер в наказателното поле и така опасността се размина.

След почивката гостите търсеха изравняването и чрез статични положения, но изстрелите на Меси от преки свободни удари бяха крайно неточни. Хуанпи на свой ред пък пропусна два страхотни шанса за Малага при контри и така статуквото се запази.

Около 60-та минута Неймар направи два пропуска, като веднъж удари и страничната греда от външната страна. А в 65-та минута бразилецът си изкара много глупав втори жълт картон за фаул в атака и направи задачата на съотборниците си непосилна до края.

Адалберто Пеняранда отбеляза още един гол за домакините в 71-та минута, но той беше отменен за игра с ръка. В 78-та минута пък дойде и най-спорният момент в двубоя. Тогава Серхи Роберто беше спънат и Барса поиска дузпа. Реферът обаче извади нарушението извън наказателното поле, а повторенията показаха, че е сбъркал фатално и е трябвало да посочи бялата точка. А Меси пропиля фаула.

В 80-та минута Чарлес от Малага изпусна да удвои преднината на тима си и да реши всичко, пропилявайки страхотна контра. Все пак домакините стигнаха и до второ попадение, дело на Джони в последната минута на двубоя и сложиха окончателно точка на спора.

След този развой каталунците изостават вече на три точки от Реал в борбата за титлата, а мадридчани са и с мач по-малко, така че на практика могат да увеличат аванса си и на шест пункта. Малага пък събра 33 точки и на практика вече се спаси от изпадане, а "Ла Росаледа" продължава да е черно място за гостуване на Барса.