Отборът на Реал Сосиедад записа трети пореден успех от началото на сезона в Примера дивисион, побеждавайки в 3-ия кръг като гост Депортиво Ла Коруня с 4:2.

Така Сосиедад натрупа 9 точки и заема второ място в класирането, изоставайки само от лидера Барселона, който е със същия актив.

Тимът на Депортиво Ла Коруня пък остава с 1 точка в актива си и все още няма победа от началото на шампионата в Испания.

Гостите от Реал Сосиедад нанесоха два бързи удара на съперника в 3-ата и 4-ата минута, повеждайки с 2:0.

В 3-ата Хуанми с изключителен удар с едно докосване реализира за 1:0. Само минута по-късно Чаби Прието намери отлично Асиер Ияраменди, който бе точен със силен удар от дистанция и Сосиедад поведе с 2:0.

Усилията на домакините дадоха резултат в 27-ата минута, когато Адриан вкара за 1:2, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на съперника.

Малко след почивката, в 50-ата минута румънецът Флорин Андоне се разписа за 2:2 след хубава акция на Депортиво Ла Коруня.

Надеждите на домакините за поне точка обаче бяха прекършени в 83-ата минута, когато Диего Йоренте реализира за 3:2 за Реал Сосиедад, а три минути по-късно, в 86-ата Асиер Ияраменди оформи крайното 4:2 след нова асистенция на Чаби Прието.