Любимецът на всички фенове на Бетис Хоакин Родригес доказа за пореден път, че с годините не губи феноменалните си умения. Той донесе успеха на тима си с 2:1 в домакинството на Депортиво Ла Коруня с двете си попадения.

36-годишният ветеран откри головата си сметка в този мач още в 14-та минута. Тогава след удар на негов съотборник с глава вратарят на галисийците изби, но точно на крака на връхлитащия Хоакин и той от метър не сбърка - 1:0.

Но тази радост на андалусийците не трая дълго. В 23-та минута гостите изравниха с невероятно красиво изпълнение на Федерико Картабиа. Тогава той изстреля снаряд от 20 метра, топката срещна горната греда, но се върна при него на границата на наказателното поле. Ударът му от там мина до ръката на вратаря и се оплете в мрежата за 1:1.

При този резултат дойде и почивката. След нея имаше доста интересни моменти, но решителното попадение дойде в 76-та минута. Тогава Андрес Гуардадо намери в наказателното поле Хоакин и ветеранът с мощен удар прониза мрежата за 2:1.

След този развой Бетис събра вече шест точки в актива си и това временно отрежда на тима от Севиля осмата позиция в класирането. Ла Коруня пък продължава със само една точица и е на 17-то място в Ла Лига, като може да се свлече до дъното в зависимост от развоя на останалите двубои от четвъртия кръг.