Севиля си гарантира участие в Лига Европа през следващия сезон, след като завърши 2:2 в дербито срещу Бетис на „Бенито Виямарин“ в мача от 37-ия кръг на Ла Лига.

Бетис поведе в резултата в 5-та минута, когато Хоакин центрира от фаул в наказателното поле на Севиля, където Марк Бартра засече топката с глава и я вкара във вратата на Давид Сория.

Пабло Сарабия отбеляза гол в 40-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Севиля успя да изравни резултата в 57-та минута. Уисам Бен Йедер получи много добър извеждащ пас и остана сам очи в очи срещу Педро Лопес. Нападателят стреля, но първият му удар бе спасен. След това при добавката Бен Йедер имаше късмет топката да рикошира в двама футболисти на Бетис и да се върне в него, след което той не пропусна да вкара в опразнената врата.

Севиля осъществи пълен обрат в 79-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Бетис Бен Йедер продължи с глава към Симон Кяер, който не пропусна да се разпише.

Бетис успя да отбележи изравнителен гол в 81-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Севиля, Лорен успя да стреля. Ударът му бе спасен от Сория, но топката се върна в Лорен, който въпреки че бе загубил равновесие успя да вкара във вратата на Севиля.

След това равенство Бетис е шести с 60 точки, докато Севиля е седми с 55 точки.