Селта смля изтощения в Шампионската лига от Байерн през седмицата Севиля и го разби с 4:0 на своя „Балаидос” в мач от 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

Големият герой на мача бе Яго Аспас, който записа хеттрик и потвърди отличната форма, в която се намира.

Севиля е седми в класирането с 46 точки, а Селта девети с 43. Има реална опасност при определен развой на събитията за Севиля от четвъртфиналист в Шампионската лига тази година отборът да остане без евротурнири през следващия сезон.

Селта се възползва по най-добрия начин от немощта на андалусийците, които все още са ангажирани на три фронта /финалисти за Купата на краля също/.

В 38-ата минута вратарят на севилци Сория и бразилецът Арана с дружни усилия успяха да си набутат автогол,  записан на полевия играч, с който Селта откри головата си сметка в мача.

През второто полувреме дойдоха моментите на неукротимия Яго Аспас, който се възползва от разредените пространства и материализира мълниеносните контри на тима от Виго точно три пъти.

Аспас се разписа на два пъти в рамките на три минути – в 57-ата и 60-ата, а в 78-ата оформи и своя хеттрик за крайното 4:0.