Селта Виго постигна първа победа от началото на сезона в испанското първенство, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Алавес от третия кръг на Примера дивисион. Баските продължават да нямат отбелязан гол и спечелена точка след третата поредна загуба.

Селта влезе много силно в мача и във 2-та минута Яго Аспас комбинира с Максимилиано Гомес, който стреля, но топката рикошира в играч на Алавес и излезе в корнер.

Алавес изпусна отлична възможност да поведе в 14-та минута, когато Боян Къркич излезе сам срещу Серхио Алварес, но вратарят на Селта спаси неговия удар с крак.

Алавес организира нова много добра атака в 25-та минута, когато Педраса подаде към Боян, който стреля, но Серхио Алварес успя да спаси.

Вратарят на Алавес Пачеко спаси удара на Жозабед в 26-та минута.

Селта поведе в резултата в 33-та минута, когато Пионе Систо центрира на далечна греда, а Максимилиано Гомес засече топката от близо с глава и я изпрати във вратата на Пачеко.

Селта можеше да удвои своята преднина в 36-та минута, когато Майо центрира в наказателното поле на Алавес, след което Жозабед стреля с глава, но неточно в аут.

Галисийци бяха близо до това да отбележат втори гол в 41-та минута, когато пред Яго Аспас се откри отлична възможност, но той не намери целта.

Селта продължи да доминира и в 67-та минута Даниел Вас отправи хубав удар, но топката срещна гредата.

Вратарят на Алавес Пачеко направи решаваща намеса в 77-та минута, когато спаси удара на Максимилиано Гомес.

Селта вече има 3 точки, докато Алавес продължава да бъде без спечелена точка и без отбелязан гол.