Отборът на Селта Виго съумя да открадне точка от Барселона при домакинството си от 33-ия кръг на Ла Лига. Очакванията на каталунците за напечен мач се оправдаха в пълна степен, а срещата на „Естадио де Балаидос“ завърши при 2:2.

„Блаугранас“ на два пъти повеждаха, след голове на Усман Дембеле и Пако Алкасер. Кастро и Яго Аспас възстановиха паритета. Изравнителното попадение обаче бе много полемично. При него останаха резонни съмнения за игра с ръка на автора му, което обаче остана незабелязано от съдийската бригада.

Така, след като си поделиха по точка, Барса продължава да е лидер с 83, а Селта е девети с 44.

Барса не успя да завърши мача в пълен състав. Появилият се като резерва Серхи Роберто бе изгонен с червен картон.

Очаквано Лео Меси започна като резерва. Аржентинската звезда се появи в игра след 60-ата минута, когато замени Филипе Коутиньо. На скамейката през цялата среща останаха Луис Суарес, Самюел Умтити, както и Жорди Алба. Жерар Пике и Андрес Иниеста не бяха в групата.

Първото полувреме премина двуостро, а положения не липсваха и пред двете врати. Първата по-любопитна ситуация бе в полза  на каталунците. Всичко се случи в 7-ата минута, когато Денис Суарес се освободи по превъзходен начин от опеката на противников играч и се нагласи да отправи удар, който обаче профуча покрай левия стълб.

Домакините отвърнаха в 10-ата минута, когато Яго Аспас овладя майсторски подаване в пеналта  и стреля по земя. Марк-Адре тер Стеген обаче демонстрира бдителност и улови.

Много чиста ситуация се разкри пред „блаугранс“ в 25-ата минута. При едно центриране в наказателното поле, Паулиньо бе пласиран около точката за дузпата. Той надскочи всички и с глава отклони много опасно, но десния стълб  се оказа късметлийски за Селта.

Срещата продължи да се развива на високи обороти и секунди по-късно Виго спретна много опасна атака. Брийс Мендес овладя на границата на пеналта и без да губи време се нагласи и стреля. Топката обаче премина на сантиметри от целта.

Същият играч притесни отново каталунската отбрана в 34-ата минута. От сходна позиция като в предходната ситуация той шутира мощно, ала Тер Стеген бе безукорен и в този епизод от мача.

Възпитаниците на Ернесто Валверде поведоха след 36 минути игра. Пако Алкасер получи страхотен пас от Денис Суарес и виждайки добре включилия се Усман Дембеле продължи към него. Младият талант майсторски насочи топката в мрежата на Селта за 1:0.

В 45-ата минута домакините върнаха интригата. Гомес Гонсалес си поведе стремглаво отдясно, нахлу в пеналта и след като се справи чудесно с отбраната на гостите, успя да пусне успореден на голлинията пас, който бе засечен от Джони - 1:1.

След почивката Хосабед от Селта реши да пробва да порази целта с удар от дистанция. Той завъртя много прецизно топката, и тя летеше застрашително, но за щастие на каталунците излезе в аут.

След час игра Валверде направи някои промени в състава си, като на мястото на Филипе Коутиньо се появи голямата звезда на тима Лионел Меси, а Серхи Роберто замени Андре Гомеш.

Промените като чели вляха нужния импулс и така гостите от „Камп Ноу“ пречупиха своя опонент с втори гол в 64-ата минута. При атака отдясно, Дембеле пусна към Паулиньо. Той отправи успореден на голлинията пас, който пък дойде чудесно на Пако Алкасер, съумял да засече от границата на вратарското поле за 2:1.

Повели в резултата и с психологическо предимство, каталунците останаха с човек по-малко на терена в 71-ата минута. Серхи Роберто получи директен червен картон от Давид Фернандес Борбалан, след грубо влизане.

Останали в намален състав, гостите оголиха пространства, а това бе добре дошло за съперника им. Така в 82-ата минута Яго Аспас е възползва максимално от пролука в наказателното поле, и оставен непокрит стреля, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Тер Стеген - 2:2. Този гол обаче бе доста спорен, тъй като останаха съществени съмнения за игра с ръка на нападателя на Виго, което обаче остана незабелязано от рефера.

Селта можеше да се поздрави и с трите точки, след като в 89-ата минута  каталунците допуснаха Лукас Бойе  да шутира от чиста позиция. Това, че ударът обаче бе лишен от достатъчно сила, се оказа ключово и Тер Стеген спаси.

В следващия кръг Барса гостува на Депортиво Ла Коруня, но преди това Меси и компания имат да изиграят финала за Купата на Краля срещу Севиля. Същевременно Сетла посреща Валенсия.