Селта обърна от 0:1 до 2:1 гостуващия Лас Палмас и го потопи в дълбините на океана на испанската Ла Лига.

Нещата изглеждаха доста оптимистично за доста закъсалите островитяни, които поведоха в 53-ата минута с гола на Ерик Ернандес за 0:1 в двубоя от 27-ия кръг на испанското първенство.

Джони обаче изравни в резултата за галисийците с попадението си в 62-ата минута за 1:1.

Лас Палмас изглеждаше, че поне ще докопа точката при гостуването си на "Балаидос", когато минута преди края допусна и втори гол. Вкара го Пабло Ернандес, който оползотвори центриране на Яго Аспас, за да донесе победата с 2:1 на Селта.

Селта е девети в класирането с 38 точки. Лас Палмас е под чертата на изпадащите, където заема 18-ото място със своите 20 пункта.