Само преди броени часове Барселона победи Виляреал категорично с 4:1, а Реал Мадрид отвърна на предизвикателството по най-адекватния начин. В своя мач от 36-ия кръг „белия балет“ съкрушиха изпадналия Гранада навън с 4:0, макар и треньорът Зинедин Зидан да даде почивка на почти всички титуляри.

От обичайните фигури за мадридчани в стартовата единадесеторка попаднаха единствено Серхио Рамос и Каземиро, като дори на вратата имаше рокада – Кико Касия вместо Кейлор Навас. Атаката се водеше от Алваро Морато и Хамес Родригес, а по крилата действаха Лукас Васкес и Маркос Асенсио.

Срещу предпоследния в класирането шампионът на Европа имаше нужда от само 3 минути, за да открие резултата. Матео Ковачич показа страхотна визия и с диагонален пас вдясно намери Васкес съвсем сам в наказателното поле. Испанецът побърза да пусне успоредно подаване пред вратарското поле, а от няколко метра Хамес нямаше грешка – 1:0.

В 11-ата минута колумбиецът реализира втори гол. Фабио Коентрао съхрани топката край тъчлинията отляво и центрира балонно към далечната греда. По някаква причина защитата на домакините остави Родригес напълно сам, а той стреля с глава. Вратарят Гийермо Очоа също можеше да се намеси по-добре, тъй като позволи на топката да мине под плонжа му – 2:0.

Реал намали леко темпото, но не и ефективността пред гола. В 30-ата минута Данило направи мощен рейд отдясно и пусна ниско подаване към точката на дузпата. Там тъкмо навреме изникна Мората, чийто шут от движение намери напречната греда, преди да се оплете в мрежата – 3:0.

Пет минути след това попадение „лос бланкос“ тотално поставиха съперника на колене. Марко Асенсио проби с топка в крака през центъра и точно пред дъгата пусна вляво за Мората. Нападателят се подигра със своя пазач и от малък ъгъл реализира с мощен шут по диагонала – 4:0.

Оттук нататък мачът определено се доиграваше, макар Реал да продължи да напъва за още попадения. В 42-ата минута Лукас Васкес подмина двама съперникови играчи и нанесе чудесен шут от десетина метра, който разтресе напречната греда. Точно преди почивката Каземиро нанесе опасен изстрел, който бе блокиран, а при добавката бразилецът не успя да улучи вратата.

През втората част Реал за втори път нацели гредата. В 63-ата минута Данило беше на сантиметри от попадеинето, като изстрелът му намери левия страничен стълб. Две минути по-късно Лукас нанесе страхотна тупалка от границата на наказателното поле и почти беше започнал да празнува, но вратарят Очоа отвърна с брилянтна намеса. При последвалия корнер капитанът Серхио Рамос можеше да се разпише, като засече с глава на сантиметри встрани от целта.

Чак в заключителните минути Гранада получи възможност да направи поражението си по-почетно. Маритн Хонгла бе човекът, който натисна спусъка за домакините, и видя как шутът му преминава съвсем малко над напречната греда.

В първата минута от добавеното време резервата Карим Бензема пропусна да направи успеха на „кралете“ още по-убедителен. Французинът получи пространство да шутира от границата на пеналта, ала видя как Очоа с невероятна изява изби кълбото, което се канеше да влезе в горния десен ъгъл.

Във временното класиране Реал се изравни по точки с лидера Барселона, като и двата гранда имат по 84. Столичани обаче са все още с мач по-малко, което потенциално отново може да ги върне на върха.