Реал Мадрид допусна втора поредна издънка в испанската Примера дивисион след 2:2 срещу Валенсия във втория кръг на първенството. „Кралският клуб” успя да стигне само до равенство 1:1 с Леванте на „Сантиаго Бернабеу” без участието на голямата си звезда Кристиано Роналдо.

Гостите поведоха в резултата още в 12-ата минута на срещата. Иви Лопес се възползва от разбъркване в наказателното поле, връхлетя върху отскочилата топка и успя да преодолее вратаря Раул Фернандес с удар в ляво на вратата  – 1:0.

Очаквано мадридчани веднага започнаха офанзива за бързо изравняване на резултата. В 14-ата минута Марко Асенсио изпусна страхотна голова възможност, след като овладя хубав пас в наказателното поле, но преди да шутира топката му бе избита от защитник на Леванте.

В 36-ата минута пък Рамос засече с глава центирана топка от корнер, но вратарят впечатли с невероятен рефлекс и парира удара. Лукас Васкес обаче успя да стигне до избитата топка и с мощен шут да я изпрати право във вратата на гостите за 1:1.

Натискът на „белите” продължи и  в последните минути от срещата Гарет Бейл пропусна две много добри положения, но до гол така и не се стигна.

В 62-ата минута отново уелсецът изпусна нов страхотен шанс да изведе тима си напред в резултата. Бейл стигна до центриране в наказателното поле и стреля, но топката мина малко над напречната греда.

В 88-ата отново той се превърна в най-големият грешник за „белите”, след като отново при центриране в наказателното поле, успя да надскочи всички и да изпрати силен удар с глава към вратата, но той бе неточен и мина встрани от дясната греда.

Минута преди края на редовното време явно нервите на Марсело не издържаха и той си изкара необмислен червен картон, след като изрита съперников играч без топка. Предстои да разберем и какво наказание ще му бъде наложено.

В добавеното време пък Тони Кроос си навлече гнева на феновете, след като ударът му от границата на наказателното поле срещна гредата.

След равенството Реал Мадрид се изкачи четвъртото място в класирането с актив от 5 точки,  а Леванте е на петата позиция също с пет.