Реал Мадрид сложи точка на домакинските си мачове през сезона с разгромна победа над коравия Селта Виго с 6:0.

В крайна сметка този мач от 37-ия кръг бе без значение за класирането в Примера дивисион, в което Реал не може да помръдне от третата позиция в последния кръг.

Столичани имат 75 точки, а Селта е 13-и с 46 точки.

Лидерът на тима бе пуснат в почивка на остров Ибиса да вземе малко дъх преди решителния скок за купата в Шампионската лига, но и без Роналдо съотборниците му направо съсипаха от бой галисийците.

Вихърът започна да вдига гостите във въздуха още от самото начало. Тогава Модрич изведе Бейл и уелсецът реализира първото си попадение в мача в 13-ата минута, като по пътя си топката се отби от десния стълб.

Гарет Бейл вкара и втори в 30-ата минута и отново попадението бе превъзходно – 2:0.

Две минути по-късно и Иско се включи в красивата голеада, като реализира също приказен гол за 3:0.

След почивката попаденията продължиха да валят и все една и съща врата. Карим Бензема сервира топката на Ашраф Хакими в 52-ата минута и резултатът набъбна на 4:0 в 52-ата минута.

В 74 малшансът застигна Серхио Гомес от Селта, който си вкара автогол и направи резултата 5:0.

В 81-ата минута и Тони Крос се включи в головото пиршество на „кралете“, като също вкара красиво попадение за крайното 6:0.