Реал Мадрид записа повече от категорична победа при визитата си на Ейбар в мач от 13-ия кръг в испанската Ла Лига. Два гола на Карим Бензема (17’-а и 29’), а Серхио Рамос (20’) и Федерико Валверде (61’) вкараха другите две попадения за „кралския клуб”.

Победата направи така, че Реал Мадрид отново излезе на върха в Ла Лига и има актив от 25 точки, три повече от Барселона, на който му предстои мач срещу Селта по-късно в събота.

От самото начало Реал Мадрид наложи доминацията си на „Ипуруа” и още в четвъртата минута Карим Бензема пропусна обещаваща възможност, след като стреля встрани.

Все пак в 17-ата френският стрелец наказа Ейбар. Тогава се получи разбъркване в наказателното поле на Ейбар и топката бе пратена вляво за непокрития Бензема, който вкара – 1:0. Ейбар се паникьоса след попадението и три по-късно регистрира второ. Тогава Еден Азар бе препънат в наказателното поле на домакините от Коте, за да може Серхио Рамос да прати топката в долния десен ъгъл на Марко Дмитрович – 2:0.

В 28-ата минута пък Лукас Васкес нахлу отдясно в наказателното поле на Ейбар, за да бъде спънат, та да може Реал да получи втори наказателен удар. Тогава зад топката застана Карим Бензема, който също беше безпогрешен. Темпото на терена поспадна, а до края на полувремето Гонсало Ескаланте от Ейбар можеше да намали резултата, но ударът му бе неточен.

В 56-ата минута от Ейбар имаха яростни претенции за наказателен удар, но след намесата на ВАР реферът Адриан Кордеро Вега отсъди, че нарушение няма. След малко повече от час игра пък Реал вкара четвъртия си гол в мача. Лука Модрич хитро сви топката към дъгата на наказателното поле, а Феде Валверде с безкомпромисен удар оформи крайния резултат на Ипуруа.

До края на мача Реал укроти ритъма си, а резервата Винисиус Жуниор можеше да покачи резултата, след като стреля с глава в 77-ата минута, но вратарят Дмитрович се намеси с вдъхновяващо спасяване.